Інженер Київського метро наводив удари по Києву та Харківщині, фото
Служба безпеки нейтралізувала агентурну мережу фсб, яка діяла у Києві та Харківській області. Зловмисники шпигували за локаціями Сил оборони та коригували повітряні удари рф. >>
Сьогодні у Харкові фахівців творчих професій готують три університети і художнє училище, але далеко не всім випускникам вдається залишитися у професії. Об’єднати їх під спільним дахом вирішили співробітники Харківського центру культури і мистецтв, запропонувавши участь у різних мистецьких проєктах.
«Ми хочемо, аби наш центр став чимось на зразок точки збору талановитих людей Харкова та області — музикантів, художників, кіношників, літераторів, театралів, — каже провідний методист закладу Тимофій Бінюков. — Тобто йдеться про певний free space, куди зможуть приходити абсолютно різні митці. Ми хочемо, щоб наші двері взагалі не зачинялися. Що ж стосується креативних людей, то їх у місті дуже багато, але вони всі розрізнені».
За словами Тимофія, коли він навчався у Національному університеті мистецтв імені І. П. Котляревського на режисера, то не раз чув, що художнє училище готує сценографів і театральних художників. Але всі вони ніколи не об’єднувалися задля того, аби створити щось разом.
«Тобто художники знали, що теоретично десь існують режисери, а ми знали, що десь там є сценографи, — каже він. — Проте створювати взаємозв’язки нас не вчили. Тому, коли людина приходить працювати до театру, в неї часто виникають проблеми з комунікацією. Так ось, наш майданчик буде мультидисциплінарним».
На практиці все може мати наступну форму. Скажімо, якийсь художник прийшов до центру помалювати, театрал запропонував оригінальну постановку, а музикант зіграв свій твір на трубі. Поспілкувавшись, вони можуть разом створити щось нове, цікаве, нетривіальне.
Першим реалізованим проєктом тут став концерт з елементами театралізації, присвячений Хелловіну, учасники якого вчили глядачів позбуватися комплексів. Наступною програмою буде новорічний вечір, а також відкриття кіноклубу.
«Ми хочемо, аби приходили різні люди, дивилися щоразу щось нове — анімацію, українські та зарубіжні фільми, — каже Тимофій. — А потім залишалися в центрі, обговорювали побачене, сперечалися, налагоджували контакти, вигадували нові божевільні проєкти».
Якщо цей задум буде реалізовано, то в Харкові з’явиться ще один творчий майданчик, де митці свою майстерність демонструють на експериментальній сцені.
Як «УМ» уже повідомляла, в місті ще 15 років тому був відкритий Будинок актора імені Леся Сердюка.
Наразі тут постійно працюють понад 10 недержавних театральних колективів, вистави яких користуються дуже великою популярністю.
Служба безпеки нейтралізувала агентурну мережу фсб, яка діяла у Києві та Харківській області. Зловмисники шпигували за локаціями Сил оборони та коригували повітряні удари рф. >>
Першу мобільну станцію ARCHA1 для порятунку та консервації бібліотечних фондів отримала Національна бібліотека України. >>
Із надзвичайно важливого партнерства розпочали рік Україна та Канада: дві найбільші бібліотеки цих країн — Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського та Публічна бібліотека Торонто (Toronto Public Library) — підписали Меморандум про співпрацю. >>
Новий поштовий випуск під назвою «I’m Fine:)» презентував Національний поштовий оператор України — «Укрпошта». >>
Росіяни на тимчасово окупованій Херсонщині, за прикладом нацистських часів, знищили українську літературу, яку вони визначили як "екстремістську". >>
У Києві внаслідок російської атаки 1 січня ушкоджень зазнала будівля маєтку Лібермана в якій наразі знаходиться Національної спілки письменників України. >>