В Україні відбудеться перший Онлайн-фестиваль європейського кіно — 2020

22.04.2020
За підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні з 21 по 27 квітня відбудеться перший Онлайн-фестиваль європейського кіно — 2020.
 
У програмі представлені вісім кінохітів, які кожен бажаючий може безкоштовно та без реєстрації подивитися на сайті фестивалю.
 
Подію організовано компанією «Артфаус Трафік» спільно з європейськими культурними інституціями. Європейський Союз виділяє Україні загалом 190 мільйонів євро на боротьбу з поширенням коронавірусу та закликає усіх дотримуватись правил карантину. 
 
Отже, дивіться. Польська мелодрама «Холодна війна» Павла Павліковського — найкращий фільм 2018 року за версією Європейської кіноакадемії, триразовий номінант премії «Оскар». В основі сюжету — пристрасна історія кохання.
 
Події розгортаються на тлі холодної війни 1950-х років у Польщі, Берліні, Югославії та Парижі. Світова прем’єра стрічки відбулася на Каннському кінофестивалі, де фільм був відзначений премією за найкращу режисуру.
 
Драма «У моїй кімнаті» — нова робота від лауреата Срібного ведмедя Берлінале Ульріха Кьолера. Головний герой стрічки — фрілансер, у якого мало грошей, але багато вільного часу. Одного разу він прокидається і розуміє, що людство зникло з лиця землі. Прем’єра фільму пройшла в рамках програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю.
 
Науково-фантастична драма «Малюк Джо» — стрічка режисерки Джессіки Гауснер, знята у найкращих традиціях серіалу «Чорне дзеркало». Вона розповідає про корпорацію, що займається виведенням нових видів рослин. Головні ролі виконали Бен Вішоу та Емілі Бічем, яка була відзначена премією Каннського кінофестивалю за найкращу жіночу роль.
 
Ретро-мелодрама «Франц» Франсуа Озона — рімейк «Недоспіваної колискової» Ернста Любича, антивоєнного фільму початку 1930-х. Події стрічки дворазового номінанта Канн відбуваються після закінчення Першої світової.
 
Німкеня щодня приходить на могилу свого нареченого, який загинув на війні. Одного разу вона бачить француза, який теж приніс квіти на могилу її коханого...
 
Історична драма «Анджело», події якої розгортаються у Відні початку XVIII століття, присвячена долі африканського хлопчика-раба. Він потрапляє під опіку графині,а та вирішує хрестити його і дати освіту. Одну з головних ролей у фільмі виконала зірка італійського кіно Альба Рорвахер («Щасливий Лазар», «Ідеальні незнайомці»).
 
Іспанська комедія «Чемпіони» Хав’єра Фессера отримала на батьківщині 11 номінацій на національну премію «Гоя». Головний герой стрічки — засуджений до громадських робіт тренер із баскетболу, який отримує завдання зробити чемпіонів із команди людей з ментальними порушеннями. Фільм також доступний для перегляду людям із порушенням зору, для цього необхідно обрати відповідну аудіодоріжку в плеєрі на сайті фестивалю.
 
У трагікомічному роуд-муві «Король бельгійців»  головному герою доведеться повертатись із Туреччини додому сушею через усі балканські кордони. Стрічка відзначена Гран-прі Одеського міжнародного кінофестивалю та претендувала на звання найкращої комедії за версією Європейської кіноакадемії.
 
Є у програмі й сучасна класика — «Велика краса» Паоло Соррентіно, стрічка-лауреат премій «Оскар» та «Золотий глобус» за найкращий міжнародний фільм. Ця кіноробота є освідченням у коханні до Риму; головний герой, апатичний і розчарований 65-річний письменник і журналіст, спостерігає за світським життям у розкішній атмосфері римського літа.
Усі фільми впродовж тижня доступні на сайті https://eurofest.org.ua/.