Деколонізація продовжується: по всій Україні демонтують ще 20 пам’ятників
В Україні у рамках деколонізаціїпотрібно ще демонтувати 20 найбільш одіозних пам’ятників. >>
Через кілька днів у райцентрі Збараж Тернопільської області відбудеться видовищне масштабне дійство — реконструкція історичної битви за Збаразький замок, яка відбувалася там 370 років тому.
За повідомленням із Національного заповідника «Замки Тернопілля», загалом проект називається «Битва за Незалежність. Збараж 1649 р.» і він став одним із переможців конкурсу «Малі міста — великі враження» Міністерства культури України.
29 вересня силами клубів історичних реконструкцій України планують відтворити фрагменти головних батальних сцен облоги, участь у яких візьме близько тисячі учасників у військових обладунках того часу.
Відбудеться також відкриття тематичної художньої панорами та проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції «Битва під Збаражем 1649 року як вагомий етап Національно-визвольної революції під проводом Богдана Хмельницького».
Як відомо з історичних джерел, у липні 1649-го, відступаючи перед військом Богдана Хмельницького, польська армія зупинилися у Збаражі й перейшла в оборону.
Облога міста тривала сім тижнів, за той час відбулося 17 кінних битв, 27 штурмів, близько 80 бойових вилазок козаків.
Результатом стало підписання історичної угоди, яка узаконила незалежність частини України в межах тодішніх Київського, Брацлавського та Чернігівського воєводств.
Облогу Збаража описав у своєму романі «Вогнем і мечем» польський письменник Генрик Сенкевич, а також ці події відображені в однойменному фільмі-екранізації Єжи Гофмана. Втім, в обох творах події відображені, зрозуміло, передусім через призму сприйняття польської сторони.
В Україні у рамках деколонізаціїпотрібно ще демонтувати 20 найбільш одіозних пам’ятників. >>
Представники ГУР МО привітали зі 100-річним ювілеєм колишню звʼязкову УПА Ангеліну Паламар, яка ще в минулому столітті воювала за Україну проти російської імперії. >>
Знову під загрозою фундаменти палацу останнього гетьмана України Кирила Розумовського виявлені на початку 2024 року під час демонтажу будівлі Інженерних служб Київської фортеці (1853 р.). >>
У Нью-Йорку відбудеться ретроспектива присвячена 100-річчю українського митця Сергія Параджанова. >>
Ще у 5 столітті до н.е., вже потому як скіфи вигнали зі своїх степів військо перського володаря Дарія, серед воїнів стали популярними дерев’яні чаші, окуті по краю кількома золотими пластинами із зображеннями тварин. >>
У межах процесу деколонізації у Роздільнянському районі на Одещині село Першотравневе перейменували у Гурівське на честь воїнів ГУР МО України. >>