Без пластику й алкоголю: 5 липня в Суботові стартує фестиваль «Холодний Яр»

05.07.2019
Без пластику й алкоголю: 5 липня в Суботові стартує фестиваль «Холодний Яр»

Суботів на кілька днів стане столицею «Нескореної нації» разом з фестивалем «Холодний Яр», який уп’яте запрошує на Черкащину шанувальників гарної української музики, інтелектуального спілкування та здорового способу життя. (Фото з сайта in.ck.ua.)

Цими вихідними легендарний Суботів на Чигиринщині, де похований Богдан Хмельницький, стане столицею «Нескореної нації».
 
 
Саме таке гасло має фестиваль «Холодний Яр», який уже вп’яте запрошує на Черкащину шанувальників гарної української музики, інтелектуального спілкування та здорового способу життя.
 
 
Фестивальні майданчики розташувалися на території Національного історико-культурного заповідника «Чигирин», поблизу купальні «Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії».
 
 
Для гостей тут організоване наметове містечко з побутовими зручностями (але намети та туристичне спорядження варто брати своє). А жителі Суботова зголосилися взяти на постій тих туристів, хто звик до більш цивілізованих умов або не планував лишатися, але на фестивалі змінив свої плани.
 
До речі, напередодні фестивалю археологи георадарами виявили в склепі під Іллінською церквою ймовірне поховання гетьмана та його сина Тимоша, яке шукали понад 300 років. Місцеві краєзнавці готують для охочих цікаві подорожі історичними місцями, від Холодного Яру та Мотриного монастиря до Чигирина.
 
Цьогоріч фестиваль «Холодний Яр» буде не лише зоною, вільною від алкоголю, а й зоною, вільною від пластику.
 
«Ми звертаємося до усіх, хто приїде на фестиваль, не використовувати пластикові пляшки та одноразовий посуд. Зараз існує багато інших, екологічних, замінників. Ми домовилися з усіма, хто на фестивалі пропонуватиме їжу чи каву, що вони використовуватимуть саме таку тару, яка не шкодить довкіллю. А тим гостям фестивалю, які приходитимуть зі своєю тарою, обіцяють робити знижку», — розповіла голова оргкомітету фестивалю Зоя Бойченко.
 
Екологічній складовій та здоровому способу життя присвячено й чимало заходів: лекція про шкідливість пасивного куріння, обмін досвідом, як організувати сортування сміття, наочна пропаганда переваг здорового духу в здоровому тілі.
 
Традиційно очікується понад 5-6 тисяч відвідувачів. Гостями фестивалю стануть відомі гурти «Тінь сонця», «Вій», «Юркеш», «Чумацький шлях», «Карна», «Сокира Перуна», Zatoczka та інші.
 
На гутірковій сцені виступатимуть Василь Шкляр, Володимир В’ятрович, Юрій Сиротюк, Олег Кузьміних, відбуватимуться презентації книг про анексію Криму «Люди «сірої зони» та про російсько-українську війну «Дівчата зрізають коси», будуть розгорнуті виставки, майстер-класи майстрів народної творчості.
 
Також у рамках фестивалю відбудеться проща капеланів, які постійно перебувають із нашими воїнами на передовій, підтримують поранених та їхні родини.
 
На відміну від багатьох популярних фестивалів, вхід на «Холодний Яр» безкоштовний. «У нас 70-80 відсотків тих, хто приїжджає на фестиваль, — це учасники бойових дій, волонтери, поранені. Ми просто не можемо з них вимагати ще й гроші.
 
Тим більше, що саме вони створюють на фестивалі ту неповторну атмосферу щирого спілкування, задля якоі сюди приїжджають люди з усіх куточків», — пояснює один з організаторів Олексій Ющенко.
 
Фестиваль триватиме три дні, з 5 по 7 липня.