Прийде час?

Прийде час?

Відомо, що з історичного Закарпаття до Америки емігрувало близько мільйона осіб. Але тільки одиниці спромоглися отримати загальноамериканське визнання. Зіркою світового масштабу став Енді Воргол, творець поп-арту й один із символів ХХ століття. Народжений у сім’ї русинів-українців, які переселилися з маленького села Микова на Пряшівщині, Андрій Вархола до кінця життя залишився вірником греко-католицької церкви, а його брати дотепер говорять меджилабірським діалектом.

Страдіварі скрипка грає,

Страдіварі скрипка грає,

Сюрпризом розпочав 47-й сезон творчий колектив Запорізького академічного симфонічного оркестру. Його керівник, народний артист України В'ячеслав Редя, не відступив від традиції готувати своїм шанувальникам щось пікантне, зазвичай до свят чи ювілеїв, і дебютний номер концерту викликав шквал оплесків: музику Йоганнеса Брамса виконали представники московського музичного бомонду Маріне Яшвілі і Сергій Кальянов — та ще й на унікальних інструментах.

Сирiтка Шрек

Сирiтка Шрек

Ще одного казкаря не стало на світі — на 96-му році життя у Нью-Йорку помер батько зеленого людожера із добрим серцем Уїльям Стейг.

Тарасова церква біля Чернечої гори

Тарасова церква біля Чернечої гори

У пересічного глядача слово «телемарафон» асоціюється винятково з політичними подіями: виборами-перевиборами, прямими включеннями з дільниць, сонними кореспондентами, що чесно несуть свою нічну вахту у Центрвиборчкомі... А тому враження від нещодавнього телемарафону «Збудуймо Кобзареву церкву», ефір для якого надав Перший Національний, прогресувало від недовірливого «невже?» до втішено-гордого «ну нарешті!». Ідея спорудити Тарасову церкву біля підніжжя Чернечої гори вперше прозвучала років сто п'ятдесят тому, під час перепоховання Кобзаря. Сьогодні можна сказати напевно, що нехай і через півтора століття, але вона таки полине до неба золотими банями — її справді не вистачає Національному заповіднику у Каневі.

Всі статті рубрики