Як повідомив сайт Антимонопольного комітету України, британська компанія SALIC UK Ltd отримала дозвіл Антимонопольного комітету України на придбання Самолусківського крохмального заводу, що розташований у Гусятинському районі Тернопільщини.
Операція з купівлі земельних ділянок та нерухомого майна підприємства, яке належить широко відомому західноукраїнському агрохолдингу «Мрія», є продовженням процесу купівлі іноземним власником усіх основних сільськогосподарських активів цього агрохолдингу.
Компанія SALIC UK була заснована у 2012 році як дочірня компанія Saudi Agricultural and Livestock Investment Company — акціонерного товариства Фонду державних інвестицій Королівства Саудівська Аравія.
Її основна статутна діяльність окреслена як інвестиції в сільське господарство та тваринництво в країнах, що мають конкурентну перевагу у сприянні виробництву продуктів харчування та їх доступності для експортних ринків.
Український актив SALIC — Continental Farmers Group — «зайшов» у Західну Україну ще в 2006-му, і досі проводив свою діяльність на 45 тисячах гектарів землі, в основному на Львівщині.
Щодо «Мрії» новий власник анонсував інвестиції на суму близько 150 мільйонів доларів у нове обладнання, інфраструктуру, технології та консолідацію земельного банку «Мрії» з тим, щоб вивести її діяльність на світовий рівень.
Нагадаємо читачам також про те, що «Мрія» — це вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який засновував ще в 1992 році тернопільський фермер Іван Гута як сімейний бізнес.
Сам він потім був удостоєний звання Героя України, а його «Мрія» стала справжньою гордістю не тільки Західної України (нині її земельний банк становить 150 тисяч гектарів, а потужності елеваторів і зерносховищ оцінюють у 380 тисяч тонн).
У 2002-му генеральним директором агрохолдингу став син Івана Гути Микола (той самий, якого нещодавно екстрадіювали зі Швейцарії і якого звинувачують у заволодінні незаконним шляхом більш як 100 мільйонами доларів іноземних інвестиційних фондів).
А в 2014-му «Мрія» вимушена була оголосити про технічний дефолт. Відтак контроль над нею перейшов до рук кредиторів, і лише в серпні цього року було завершено реструктуризацію боргу компанії, що становив понад мільярд доларів.