Медики попереджають, що справжня епідемія грипу очікується з середини лютого та протримається до березня.
Школи Закарпаття, Житомира, Чернівців i цілої низки інших українських міст закрито на карантин до настання весни.
У всіх регіонах України ухвалюють рішення про скасування занять у школах або класах, якщо в колективі понад 20% від усіх учнів пішли на лікарняний через хворобу на вірусні інфекції.
Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я, рішення про закриття адміністрації шкіл приймають самостійно.
У Тернополі, приміром, спеціальна комісія ДСНС зобов’язала проводити обов’язкову дезінфекцію транспортних засобів i приміщень, де спостерігаються масові скупчення людей.
Усіх школярів і студентів вишів закликають дотримуватися маскового режиму з метою профілактики грипу та ГРВІ.
За словами директора Департаменту освіти, науки, молоді та спорту КМДА Олени Фіданян, у столиці закрито вже 119 шкіл.
Захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції у Києві поки що є на 15 відсотків нижчою за епідеміологічний поріг.
Із тих, хто захворів (а це 25 тисяч 831 мешканець столиці), госпіталізували тільки 266 осіб, із них 189 дітей у віці до 16 років.
Школярі навчаються у себе вдома, а контрольні роботи відсилають викладачам через iнтернет. Багато вчителів проводять заняття в режимі віддаленого доступу, адже це єдиний ефективний засіб уникнути небезпеки підхопити підступний вірус та істотно знизити витрати на обігрів приміщень та оплату за електроенергію.
— На щастя, досі не зафіксовано смертельних випадків у тих людей, хто переніс важку форму грипу, однак медикам доводиться працювати в авральному режимі, адже сезонна епідемія грипу поєдналася з епідемією на кір, — розповів директор Київського міського лабораторного центру МОЗ Сергій Чумак. — Так, 3 лютого в Івано-Франківський обласній інфекційній лікарні померла 25-річна жінка, яка одночасно підхопила кір і грип.
Епідеміологи заявляють про те, що виявлені штами грипу А (два підтипи) та Б клінічно нічим не відрізняються від тих, що циркулювали в Українi минулого зимового сезону.
У хворих з’являються симптоми ГРВІ, але немає високої температури.
Головна відмінна риса грипу в 2018 році полягає в тому, що більшість хворих — школярі, а от дорослі та вихованці дитячих садів хворіють значно рідше.
Пік захворюваності на вірусні інфекції, ГРВІ та грип спровокував підвищення цін на антибіотики та противірусні препарати у межах 10-20 відсотків.
Наприклад, якщо інтерферон ще у жовтні 2017 року можна було купити за ціною близько 100 гривень, то зараз необхідно викласти не менше 115-120 гривень за упаковку.
Таке саме зростання цін спостерігається й на інші медичні препарати, проте, незважаючи на подорожчання, черги перед касами аптек поки що лише збiльшуються.