Дні німецької культури в Україні, які стартували вчора, триватимуть до 19 грудня. Увага, яку Берлін надає цій широкомасштабній акції, велика, адже відкривати Дні прибув до Києва міністр закордонних справ країни Йошка Фішер. Першою, нагадаємо, провела свої «культурні» Дні Україна — в Німеччині вони пройшли ще у 2000 році.
Німецьке мистецтво побачать не тільки столичні люди — різноманітні акції Днів культури пройдуть ще в шести містах України: у Львові, Харкові, Одесі, Чернівцях, Сімферополі та в Донецьку.
Київ, Харків, Одеса та Сімферополь побачать уже цього місяця нове німецьке кіно. Барбара Каульбах, директор Гете-інституту в Україні, розповіла на недавній прес-конференції, що вона особисто відбирала на цьогорічному престижному фестивалі «Берлінале» стрічки молодих вітчизняних режисерів для нинішніх Днів культури. Обіцяно також стрічку, яка стала лідером прокатного сезону в самій Німеччині, — «Гуд бай, Ленін». Крім того, ретроспективні покази чудового майстра Фассбіндера пройдуть у рамках кінофестивалю «Молодість».
Театральне життя збагатиться гастрольною виставою гамбурзького «Таліа театру» за Артуром Шнітцлером, але побачать цю виставу тільки кияни, шанувальники театру ім. Лесі Українки.
Для читачів, теж тільки в столиці, у Спілці письменників, 17 та 19 жовтня наш Андрій Курков та їхній Міхаель Целлер проведуть спільні творчі вечори.
Ширшою є музична частина програми Днів культури. Тут і джазові концерти тріо Мартіна Шрака, що пройдуть у листопаді в Сімферополі, Києві , Донецьку, Львові, Одесі, і хіп-хоп запалить харків'ян та киян, тих, кому до 20, і жовтневі концерти органної музики в Києві, Одесі, Чернівцях. «Життя непогана штуковина, тобі ще заграють Бетховена»... А заграють. IX симфонія грандіозного Людвіга ван Бетховена прозвучить у Національній філармонії 19 жовтня. У цій же залі закриватиме Дні німецької культури в Україні концерт творів Баха, саме тих, які було знайдено в так званому українському архіві Баха і передано Німеччині. Диригуватиме відомий диригент, який нині мешкає в Росії й більше десятиліття провів особисто над вивченням архівів Баха, — Ігор Блажков.
Організатор — МЗС та посольство Німеччини в Україні, Гете-інститут, посольство України у ФРН, наше Мінкультури, агенція «Україна-Арт» — обіцяють особливо багате виставкове життя. Зокрема, з 28 листопада до кінця січня в Національному художньому музеї України триватиме виставка «Олександр Архипенко і його спадкоємці». Зі столичного Центру сучасного мистецтва, де вона триватиме до кінця цього тижня, до Львівського художнього музею переміститься (на період від 31 жовтня по 7 грудня) «Мистецький простір Німеччини» — збірна виставка сучасних майстрів живопису та інсталяції. Цікавий фотомайстер Герберт Ліст, старійшина німецького художнього фото, стане знайомим мешканцям Харкова (з 16 жовтня по 5 листопада), а потім Одеси (з 15 листопада по 14 грудня). Крім того, у столиці, в приміщенні Театру російської драми, від сьогодні до середини грудня знайде притулок виставка «30 років історії німецького танцю». А в Чернівцях, Одесі та Києві цікаві зможуть побачити проект «Едвард Зоретта — Воскреслий світ. Життя євреїв Центрально-Східної Європи 1985—2000 років». Усе цікаве — тільки встигайте.