Так чи продається земля з архітектурними пам'ятниками на додачу на Південному березі Криму, про що неодноразово останнім часом повідомлялось у вітчизняних і російських ЗМІ ? Голова Радміну АРК Сергій Куніцин на останній робочій нараді свого уряду заявив однозначно: ні. Мовляв, подібні публікації переслідують передовсім мету безпідставно звинуватити кримські власті у безконтрольному продажі рекреаційних земель.За дорученням Прем'єра, місцеві правоохоронці перевірили фірми в АРК, що займаються торгівлею нерухомістю. Більшість з тих «контор» виявились шахрайськими. Отож «оголошення про продаж ділянок землі на Південному березі Криму за мільйони доларів — звичайна афера», — констатував Сергій Куніцин.
Утім кримських чільників турбує інше — самовільне захоплення ділянок на ПБК кримськими татарами. Цьому, власне, і була присвячена робоча нарада, в якій взяли участь спікер Борис Дейч, голова меджлісу нардеп Мустафа Джемілєв, мер Ялти Сергій Брайко, селищні голови узбережжя, правоохоронці. Відзначалося, що основна причина конфліктних ситуацій, пов'язаних з виділенням земельних ділянок на ПБК , — недосконалість окремих статей Закону України про місцеве самоврядування, що дозволяє селищним головам безконтрольно розпоряджатися землями в межах селищних рад.
Учасники наради дійшли також висновку, що потрібна прискорена робота з оцінки землі в АРК і формуванню республіканського кадастру. Мова не може йти і про відчуження земель заводів-радгоспів «Масандри» (інша землі на ПБК у власності санаторіїв і пансіонатів) під забудову. Вони,мовляв, національне надбання. Підсумком наради стала домовленість між керівництвом автономії і Радою представників кримськотатарського народу про спільне відпрацювання доручень, спрямованих на врегулювання спірних земельних питань на території Великої Ялти. Рада мiнiстрiв висловила сподівання, що кримські татари не порушать в черговий раз досягнуту домовленість і не вдадуться до наметних акцій.