Студенти та викладачі аграрних вищих і середніх навчальних закладів змагались у співах та танцях минулих вихідних. «Софіївські зорі», які проводять за ініціативи Міністерства аграрної політики, зібрали докупи понад півтисячі учасників. Треба зауважити, таланту в майбутніх агрономів та зоотехніків не бракує. «Якби були розумні продюсери, вони би вже сиділи тут та відбирали готовий матеріал», — зазначив головний режисер фестивалю Василь Вовкун. Дійсно, студенти-учасники від цього б не відмовились, адже більшість із них сприймали фестиваль не просто як черговий привід зібратись із колегами для культурного (і не дуже) спілкування, а як можливість потрапити на велику сцену. Хлопці із Харківського державного технічного університету сільського господарства зізнались, що своє майбутнє збираються пов'язати саме із брейк-денсом. Танцювати вчились «на вулиці», а коли вступили до університету, за допомогою викладачки Анжеліки Кухаренко організували колектив «Екстримбіт». Перший дебют на великій сцені, коли, за словами хлопців, їх неабияк «трусило і ковбасило», першокурсники витримали «на ура» — отримали відзнаку «За екстравагантність виконання». А от аспірантка кафедри менеджменту Київського Національного аграрного університету Ірина Горго не плекала особливих ілюзій ані від фестивалю, ані від самого захоплення співами, незважаючи на те, що у порівнянні з таким голосом більшість українських естрадних співаків демонструють комариний писк. «Своє майбутнє я пов'язую із менеджментом — треба ж піднімати наше сільське господарство, — каже Ірина, — а співати буду для себе, для друзів». На «найчеснішому фестивалі», де, за словами голови організаційного комітету, першого заступника міністра аграрної політики Сергія Мельника, «за студентами не стоять ніякі гроші», Ірина посіла третє місце.
Найкращі таланти виростають на землі. Стосовно фестивалю цю банальну тезу можна перефразувати із точністю до навпаки — таланти повинні повертатись у село, адже спеціаліст, який із великого міста приїжджає працювати в сільську місцевість, є взірцем поведінки та носієм культури, отже, не повинен впасти у багнюку обличчям. Щоправда, якщо вірити студентам-учасникам, «заривати таланти в землю», тобто повертатись у села «до землі», вони не квапляться не лише тому, що брейк на асфальті танцювати зручніше — в місті, виявляється, більше можливостей для самореалізації.
Проведення «Софіївських зір» ненав'язливо і начебто неумисно збіглося із проведенням Дня міста. Якщо минулого року, за словами ректора Уманського аграрного університету Петра Копитка, був тонкий розрахунок — таким чином проведення фестивалю підтримала б міська та районна адміністрації — цього року така потреба відпала сама собою, адже, пам'ятаючи популярність цього заходу, спонсори та меценати самі навперебій пропонували моральну та матеріальну підтримку. Не виключено, що наступного року фестиваль пройде під девізом «Аграрії усіх країн, єднайтесь!» — у гості запросять майбутніх аграріїв країн СНД.