«Народний фронт» звинуватив НАБУ у фальсифікації справу проти Мартиненка

06.12.2016
Довкола Національного антикорупційного бюро побільшало скандалів. Парламентська фракція «Народного фронту» заявила, що одна з найбільш радикальних і прин­ципово важливих реформ із боротьби з корупцією — робота НАБУ — опинилася під загрозою з огляду на втрату цим органом незалежності.
 
«Замість професійного Антикорупційного бюро, яке керувалося б законодавством, принципами об’єктивності і своїм незалежним статусом, ми, на жаль, бачимо, прикру профанацію, що призвела до приватизації і контрольованості НАБУ з боку однієї політичної групи.

Тому НАБУ не захотіло розслідувати «квартирну аферу» депутата Сергія Лещенка і, навіть більше, фактично захистило очевидні корупційні дії цього депутата, які вже кілька місяців обговорює вся країна», — зазначили у «НФ».

«Натомість стало відомо, що НАБУ розпочало посиленими темпами фальсифікувати справу проти нашого колеги Миколи Мартиненка. Така вибірковість Бюро не випадкова. За розкруткою цієї теми з боку НАБУ стоять фактичний керівник НАБУ і друг Мiхеїла Саакашвілі Гізо Углава, Сергій Лещенко, Давід Сакварелідзе та сам Саакашвілі. За цією компанією проглядається також одіозний російський олігарх Костянтин Григоришин», — сказано в заяві.
 
У «Народному фронті» заявляють, що публічні обвинувачення Миколи Мартиненка у нібито вчиненні ним кримінальних правопорушень iз самого початку мали політичний характер. «Ніякої «справи Мартиненка» юридично немає — це мусило визнати і саме НАБУ. Є лише політичні і піарні ігри керівництва НАБУ та їхніх друзів i покровителів. За рік так зване розслідування щодо Мартиненка у правовій площині нічого не дало. Десятки обшуків iз «маски-шоу», розгромом приміщень і застосуванням сили до адвокатів, сотні допитів iз погрозами, десятки закордонних відряджень і запитів — на виході нуль», — нагадують нардепи-«фронтовики».
 
«Зараз терміново фальсифікуються звинувачення на адресу Миколи Мартиненка, аби під будь-яким приводом вручити йому підозру. Також угруповання Саакашвілі-Углави-Сакварелідзе-Лещенка придумує фейкові приводи щодо інших представникiв «НФ». Сфабриковані справи проти своїх політичних опонентів вони збираються використовувати у політичній боротьбі», — говориться в заяві.
 
Депутати нагадали, що 30 листопада виповнився рік відтоді, як народний депутат Мартиненко добровільно склав депутатський мандат.

«Його вчинок став безпрецедентним в історії українського парламентаризму. Наш колега сам відмовився від депутатської недоторканності, аби припинити політичні спекуляції навколо фейкових обвинувачень на свою адресу. Микола Мартиненко відстоює свою честь, гідність і репутацію як звичайний громадянин. Натомість його наклепники і далі прикриваються депутатським мандатом».
 
«Ми звертаємося до чесних працівників НАБУ із закликом протистояти тиску Саакашвілі, григоришиних, лещенків, які намагаються запровадити для Бюро зовнішнє управління для виконання своїх завдань. Це нижче вашої професійної гідності. А ті керівники НАБУ, які вважають команди групки авантюристів важливішими за професійний обов’язок, хай сьогодні подають у відставку і йдуть агітаторами від партії Саакашвілі», — наголосив «Народний фронт».