Під час пошукових досліджень у селі Зашків Львівської області виявили різноманітні друковані матеріали українського визвольного підпілля, які використовували у боротьбі проти московських окупантів на Золочівщині в 1951 році.
На щось наткнувся під час шурфування ймовірних місць захоронень член організації «Пам’ять» Орест Лега. Потім на глибині 0,4 м пошуковці натрапили на бідон ємністю 40 літрів. А вже в ньому ховалася справжня знахідка.
Попри те, що документи збройного підпілля ОУН пролежали в землі 65 років, вони збереглися дуже добре. Пошуковці передали їх директору Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслану Забілому. Знахідка після реставраційних робіт поповнить архів Центру досліджень визвольного руху, повідомив офіційний сайт центру.
Товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» цього разу досліджувало місця ймовірних захоронень вояків Робітничо-селянської червоної армії та українських військовиків з 14-ї піхотної дивізії СС «Галичина».
Ці захоронення військовослужбовців були зроблені наприкінці липня 1944 року під час боїв між німецькими та радянськими збройними формуваннями, повідомив голова товариства Любомир Горбач.
У насиченому політико-драматичному сьогоденні напрошуються на згадку події минулих часів, хоча й вони не мають всеукраїнського масштабного розголосу на тлі оскаженілої москальської агресії, і все ж про них теж треба не тільки пам’ятати, а й оприлюднювати суспільному загалові. >>
У 1928 році Андрія Мельника звільнили з «Бриґіток» — львівської тюрми, де він перебував чотири роки за приналежність до Української військової організації (УВО). >>
У Києві в парку Слави комунальники здійснили демонтаж погруддя радянських військових діячів – Сидора Ковпака, Івана Черняховського, Павла Рибалка, Олексія Федорова. >>