От так і незчулися, як перша їстівна зелень, обдарувавши нас весняними вітамінами, відбуяла, і на зміну їй для багатьох несподівано приходять... грибочки. Це і ви помітите, коли зайдете в лісопосадку чи хвойний ліс подихати цілющою хвоєю, а додому повернетеся з торбинкою тугеньких маслючків.
Готуйте грибну мачанку — в жодному випадку не помилитеся: поєднується з багатьма стравами, смачна, соковита, з насиченим лісовим смаком. А що ще треба, щоб влаштувати родинний обід з любов’ю?!
Маслюки перед чищенням краще не мити, а зробити це вже після того. Тоді вони не будуть слизькими і з ними буде приємно працювати. На 500 г підготовлених маслюків потрібно 300 г сметани, 2 столові ложки олії, сіль, перець, лавровий лист і кріп за смаком. Гриби відварити (варити на повільному вогні приблизно годину) і зцідити. Цибулю порізати півкільцями і обсмажити на олії. Додати до неї гриби і смажити 10 хвилин, а затим додати сметану, спеції і тушкувати під кришкою ще 15 хвилин. Притрусити кропом. А якщо насмажите дерунів чи зразів і поллєте їх мачанкою — вам ціни не буде!
А на вечерю — грибний пиріг, по шматочку кожному. На 500 г підготовлених грибів потрібно 5 яєць, 2 цибулини, 0,5 склянки сметани, 60г масла, 0,5 склянки сухарів, невеликий шматочок імбиру, 4-5 столових ложок олії.
Почищені гриби проварити 30 хвилин. На пательні розігріти олію, додати імбир, нарізану кубиками цибулю і пасерувати 5 хвилин. Додати маслюки, посолити, поперчити і смажити 10 хвилин. Охолодити. Збити масло, додати жовтки та сметану і добре збити, додати гриби, сухарі. Збити білки в круту піну і додати до тіста. Вилити у змащену форму і випікати 35-40 хвилин при 180 градусах.
Але не слід забувати про те, що гриби з грибницею рвати не можна. Щоб і наступного сезону вони рясно росли навіть без дощу.