У сафарі-парку на Херсонщині народилося відразу вісім левенят у двох пар левів, а от у Миколаївському зоопарку цього сезону вперше побачили світ четверо амурських тигренят.
Першим потомством обзавівся лев Оззі, який пару місяців тому переїхав iз Донецької області до зоопарку у селі Щасливцеве на Арабатській стрілці. У сафарі-парку, що на Херсонщині, він обзавівся подругою, левицею на прізвисько Багіра. Молода самка народила відразу чотирьох левенят. А ось другою парою щасливих батьків стали довгожителі зоопарку: берберський лев на прізвисько Цар та левиця Маргоша. Ця самка цьогорiч народила чотирьох левенят найрідкіснішої породи в світі вже уп’яте.
«Нині обидві матері-левиці самостійно вигодовують своїх малят, що в неволі хижаки роблять украй рідко, — розповідає директор сафарі-парку Олексій Гетта. — Народження левенят для нас завжди велике свято, адже кількість відвідувачів, охочих помилуватися нащадками «королівських» родин хижаків, завжди велике».
За словами Олексія Гетти, саме на Херсонщині живе найбільший в Україні прайд берберських левів. Щорічно зоопарки Європи та Азії із задоволенням купують маленьких левенят за добрі гроші, що в подальшому дозволяє цілий рік утримувати в гiдних умовах всіх мешканців приватного зоопарку. Щорічне утримання сафарі-парку в селі Щасливцеве коштує понад шістсот тисяч гривень на рік. Відзначимо, що за останній рік колекцію сафарі-парку на Херсонщині поповнили понад сто п’ятдесят тварин iз цирків та приватних зоопарків, які розташовані в зоні АТО на Донбасі.
У Миколаївському зоопарку бебі-бум «організували» амурські тигри. У двох самок у цьому сезоні народилося п’ятеро малюків. Найбільш плідною виявилася тигриця на прізвисько Агрипина, яка подарувала життя відразу чотирьом маленьким хижакам.
«За всю історію зоопарку в нас народилося 57 тигренят, — розповів директор Миколаївського зоопарку Володимир Топчій. — Зрозуміло, що у нас просто немає площ під таку кількість тигрів. Тому щороку ми проводимо обмін iз зоопарками Європи, України або Росії». До речі, всі тварини, які народилися в Миколаївському зоопарку, отримують спеціальне маркування. За цим кодом їх записують у міжнародну племінну систему, після чого потенційні покупці з різних зоопарків світу можуть купити або забрати собі вподобаного вихованця за умовами міжнародної програми розведення тварин у неволі.