Відразу сімох представників кримськотатарського народу правоохоронці затримали у селі Морське (Судакський регіон Криму), вимагаючи негайно пред’явити російський паспорт. Чоловіків посадили у мікроавтобус та під конвоєм відвезли у найближчий відділок поліції. Там їх не лише допитали, а й зняли відбитки пальців. Затриманих також змусили підписати папір, що претензій до представників російських спецслужб вони, нібито, не мають. Відпустили людей тільки після того, як їхні родичі привезли до відділення російської поліції паспорти затриманих.
«Свої рейди поліцейські окупованого Криму сором’язливо називають «переписом населення», — розповів один із журналістів українського телеканалу ATR у Криму Шевкет Наматуллаєв. — Мешканці села Арпат Алуштинського району розповіли, що «силовики» без сорому ходять по домівках кримських татар та цікавляться тим, скільки людей мешкає у будинку, де господарі вважають за краще купувати продукти, в якому навчальному закладі вчаться їхні діти. Поліцейські записують усі номери мобільних телефонів, а також вимагають назвати прізвища тих, хто у селі торгує наркотиками. Російські «силовики» оглядають житло кримських татар, витоптують овочі в городах та обшукують теплиці».
Нагадаємо, що раніше співробітники ФСБ Росії затримали одночасно 35 людей кримськотатарської національності у кафе «Багдад» (село Піонерське Сімферопольського району). У зв’язку з цим інцидентом лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв був змушений оприлюднити на сесійному засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи факти про те, що за час окупації Криму Росією на території півострова безслідно зникли 18 представників кримськотатарського народу. З першого ж дня, як Крим був анексований Росією, окупаційна влада півострова у масовому порядку почала заарештовувати невгодних їй людей та організовувати у їхніх домівках протизаконні обшуки.
На думку експертів, які вивчили дані щодо змін у демографії анексованого Росією півострова за останні півтора року, в Криму відбулося суттєве скорочення людей української та білоруської національностей. Причиною цього явища може бути етноцид на півострові. За словами заступника директора Центру суспільних досліджень «Український меридіан» Олексія Тургана, українське населення в Криму скоротилося на тридцять відсотків у порівнянні з всеукраїнським переписом населення від 2001 року. Приблизно на такий самий відсоток скоротилася й чисельність білорусів, які раніше мешкали на території півострова Крим. За словами дослідників, це — реальні ознаки етноциду або красномовні наслідки агресивної політики впровадження «русского мiра» в Криму.