Мешканці анексованого Севастополя змушені добиратися на роботу в переповнених «маршрутках» або пішки через те, що був перевищений ліміт споживання електроенергії. Надзвичайна ситуація в Севастополі склалася у зв’язку з проведенням ремонтних робіт у мережах «Крименерго».
«Із початку поточного року загальна кількість тролейбусів, що курсують по Севастополю, скоротилася в три рази, з 90 машин на маршрути виходило не більше 35», — розповів керівник управління транспортної інфраструктури департаменту міського господарства Севастополя Ігор Козин. Утiм це не врятувало ситуації. В результаті влада Севастополя видала розпорядження про створення спеціальних бригад, які будуть вручну відключати електроенергію в будинках жителів Севастополя в разі перевищення лімітів споживання. Люди, безумовно, незадоволені цим, але відкрито скаржитися на несправедливість не наважуються.
Нині для міста Севастополь встановлено ліміт у 200 МВт споживання електроенергії щодоби. Однак у вечірній час цього недостатньо для забезпечення всього міста. Комунальники великих міст півострова економлять на освітленні вулиць у нічний час, також з метою економії відключають ліфти в багатоповерхових будинках та котельні обігріву в зв’язку з потеплінням. У місті не працює зовнішня реклама, а власники магазинів та невеликих підприємств змушені запасатися резервними генераторами безперебійного електроживлення.
За словами технічного директора філії «Севастопольенерго» Віктора Шульженка, Крим поки що рятує навіть віяловий графік відключення електроенергії в будинках, які обладнані електроплитами. Електрику економлять з надією на будівництво третьої нитки енергомоста з Росії до Криму.
Кабельно-повітряні лінії електропередач і підстанції, побудовані для підключення енергосистеми окупованого півострова до ЄЕС Росії, на який покладали великі надії представники самопроголошеної влади Криму, працюють iз перебоями через перевантаження. Так, через чергову аварію на лінії електропередач в останні дні лютого на окупованому півострові без електроенергії залишилися мешканці одразу кількох міст. Усі «принади життя» без електрики відчули на собі мешканці Судака, Джанкоя, а також кількох районів Керчі.
Представники севастопольської влади підрахували, що на 1 березня поточного року на забезпечення паливом резервних джерел живлення електрикою тільки одного цього міста вже витрачено понад 65 мільйонів рублів.