Миттєве, або шокове, заморожування овочів — чудовий спосіб зберегти все цінне, що вони в собі мають. Тому, коли бачите, що овочі — миттєвого заморожування, купуйте і приготуйте собі літо на тарілці. З таких овочів готувати просто і справді смачно, бо зазвичай вони підібрані в найкращому поєднанні смаків і поживних якостей. Найпростіше — просто відварити овочі (розморожувати не потрібно: вкинути на кілька хвилин у підсолений окріп), заправити олією (дуже смачно — з оливковою), бальзамічним оцтом і використовувати як гарнір. Якщо ви до такої суміші додасте ще кілька ложок домашнього сиру, трішки лляного насіння і свіжої зелені, то смак матимете надзвичайний. Особливо зараз, коли початок весни просто вимагає зелені та вітамінів, така страва просто проситься на стіл. Знову ж таки — вона проситься і поекспериментувати з нею.
Спробуйте, приміром, приготувати мексиканські овочі з бринзою. Овочі відваріть, бринзу поріжте на кубики, додайте до овочів, поріжте на кільця цибулину і половину помідора і також додайте до салату. Заправте оливковою олією і бальзамічним оцтом, притрусіть подрібненим пір’ям зеленої цибулі.
Або — овочі з сиром. До тушкованих овочів додайте домашній сир за смаком, поріжте по шматочку авокадо і зеленого огірка, подрібніть кілька гілочок кропу, трішки запашної олії і сік лимона. Це так смачно!
Дуже смакують відварені заморожені овочі з насінням — соняшнику, кунжуту чи гарбузового. Або зі шматочком відвареної чи запеченої риби: овочі практично поєднуються зі всім, що вам до вподоби.
Весняний суп — це суп-пюре зі шпинату. Поки нема городньої весняної зелені, ця підійде якнайкраще! Потрібна упаковка шпинату, півлітра води, цибулина, склянка вершків, 4 зубчики часнику, оливкова олія, дрібка мускатного горіха, сіль і перець.
Цибулину та часник подрібнити і підсмажити на оливковій олії до прозорості. Шпинат розморозити, додати до цибулі з часником і тушкувати на повільному вогні 10 хвилин. Вкинути підготовлені овочі в окріп і варити їх 10 хвилин. А далі перелити в блендер і збити до однорідності. Перелити суп знову в банячок, додати вершки, посолити і поперчити за смаком. Довести до кипіння і вимкнути. Додати мускатний горіх. Суп подавати гарячим.
Природа — турботлива мати, вона про все подбала, у тому числі і про те, щоб усе розмаїття її дарів було на вашому столі цілорічно.
Смачного!