Події сумського студентського літа не стерлися в пам'яті сумчан — вони проросли в осінь. Відбуваються мітинги, вже не лише студентські, на яких лунає настійливий лейтмотив: голову Сумської облдержадміністрації Щербаня та головного міліціонера області Плеханова — у вiдставку! До слова сказати, присвоєння чергової зірочки пану Плеханову саме в розпалі протесту проти неправомірних, на думку громадськості, дій міліції не додало авторитету серед сумчан ні йому, ні його керівництву та керівництву держави загалом. Багато хто вважає це демаршем: ось, мовляв, держава продемонструвала, за що відзначає нашу міліцію — за побиття дітей, причому відразу після факту. І чи такі дії мають оплачуватись нашими податками, на які, власне, існують правоохоронні органи?
Проте з приводу нехтування законністю працівниками міліції обласна прокуратура порушила кримінальну справу, повідомляє заступник прокурора області Михайло Бурбика. Так само він повідомив про те, що знову відкрито призупинену кримінальну справу щодо розлиття в літньому студентському містечку хімічної речовини, яка спричинила отруєння. Нагадаємо, начальник міліції області Микола Плеханов неодноразово оголошував, що студенти займалися «самополиванням» ядучою речовиною і, виходить, самоотруєнням. Як після таких настійливих публічних заяв Зарічному райвідділу міліції було не відмовити в порушенні кримінальної справи? Аж ні, довелося до неї повернутися.
На прохання прокуратури області досліджується й робота так званого благодійного фонду «Розвитку науки, освіти та духовності», заснованого та очолюваного нереалізованим ректором нереалізованого СНУ нардепом Олександром Царенком. Як повідомили «УМ» в обласній прокуратурі, ревізія КРУ триває, і її результати прокуратура ще не отримала. Тим часом місцеві газети вже цитують довідку КРУ, в якій нібито засвідчується, що з 1 січня до 16 серпня на рахунок фонду надійшло 2,163 мільйона гривень. Витрачено 1,168 мільйона. Зокрема, на доплату за куплений автомобіль «Тойота Ленд Крузер» — 180 тисяч гривень, на купівлю трьох автомобілів ВАЗ-2107 — 74 тисячі гривень, на купівлю авто «Опель-Астра» — 95 тисяч гривень.
226 тисяч, як оголошено, витрачено на оплату художнього розпису церкви святої Валентини. Церква ця побудована на території Сумського агроуніверситету, треба було б сподіватися, за власні кошти пана Царенка, бо ж навряд чи сучасним українським вузам до будівництва таких закладів. Та й назва церкви дивним чином збігається з ім'ям дружини народного депутата.
Щоправда, є й витрати на комп'ютерну техніку для вузу та ремонт Путивльського технікуму. Але їх питома вага ніяк не перевищує попередньо названі затрати.
За ситуації, що склалася, подібне перерахування коштів фонду може бути визнане контролюючими органами цілком правомірним. Може, навіть заслуговуватиме на державну нагороду. Ось тільки цікаво, чи поліпшать куплені іномарки рівень освіти студентів? І до якої статті варто віднести розпис церкви за студентський кошт? Можливо, до «розвитку духовності»?..