На Херсонщині фермери двох прикордонних районів, через зрив зрошувального сезону, відмовляються сіяти рис та сою. Йдеться про 27 тисяч гектарів землі.
Аграрії Каланчацького та Чаплинського районів стверджують, що фактично зрошувальний сезон уже можна вважати зірваним через те, що електроенергію в цих регіонах дають iз великими перебоями. За словами технічного директора Херсонобленерго Володимира Гетманова, нову підстанцію, яка повинна замінити зруйновану повітряну лінію «Каховська—Титан», побудують не раніше серпня. Аграрії районів Херсонської області, що межують з анексованим Кримом, уже заявили, що урожаю стратегічно важливих для України сільськогосподарських культур вони в нинішньому році не отримають.
«Фермерам треба відпрацьовувати кредити, які вони взяли в банках на цей рік під збір урожаю, — сказав голова одного з фермерських господарств Чаплинського району Руслан Романенко. — Щоб не розоритися повністю, ми змушені будемо відмовитися від посіву рису, сої та інших сільськогосподарських культур, які потребують доброго поливу. Однак уже зараз можна говорити про те, що загальна сума збитків аграріїв Херсонщини через зрив зрошувального сезону в нинішньому році становитиме кілька десятків мільйонів гривень».
Нагадаємо, що після відключення повітряної лінії «Каховська—Титан», яка подавала електроенергію на анексований півострів Крим, споживачів прикордонних районів Херсонської області перевели на резервну схему забезпечення електроенергією. Однак через це загальний рівень напруги в електромережах знизився до критичного рівня. Через це насосні установи, які раніше подавали воду на поля, не можуть працювати у повному обсязі. На даний час електроопору «Титан» уже відновили, проте електроенергія по ній не подається, адже вийшов термін дії контракту щодо постачання електрики на півострів Крим, а новий так і не був укладений. Відсутність електроенергії обернеться для аграріїв не тільки повною втратою врожаю рису та сої, а й передчасним зносом залізних конструкцій зрошувальної системи, яка буде простоювати без діла весь літній сезон.
Для будівництва лише однієї підстанції в селі Каїрка (Чаплинський район Херсонщини) необхідно отримати дозвіл від Національної комісії регулювання електроенергії, а також отримати фінансування в розмірі 85 мільйонів гривень. Загальна сума робіт iз забезпечення прикордонних районів Херсонщини електроенергією перевищить один мільярд гривень.