Усього ж за фактом масових розстрілів мирних демонстрантів у центрі Київа під виглядом антитерористичної операції та під час «зачистки» Майдану, яка сталася в ніч iз 18-го на 19 лютого 2014 року, повідомлення про підозру від силовиків України отримали 27 осіб. З них 17 осіб перебувають у розшуку, в тому числі колишній глава держави, представники «верхівки» МВС та СБУ, а також керівники внутрішніх військ та київської міліції. Загальна доказова база щодо подій дворічної давності вже налічує більше як 1200 томів матеріалів кримінальних справ.
За повідомленням прес-служби Генеральної прокуратури України, до суду направлено обвинувальний висновок щодо командира роти БМОП «Беркут» ГУМВС України у Харківській області. Силовику інкримінують перевищення влади та службових повноважень, що призвело до тяжких наслідків. Також Подiльський районний суд Києва розглядає провадження стосовно міліціонера роти БМОП «Беркута» ГУМВС України в Харківській області, якого звинувачують у завданнi тілесних ушкоджень учасникам акції протесту.
«Днями до суду надійшов обвинувальний акт стосовно колишнього начальника Головного управління СБУ в Києві та Київській області, — заявив на брифінгу керівник Управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк. — Його звинувачують у перевищенні влади при організації проведення силового розгону мітингувальників, а також у виконанні злочинних наказів від вищого керівництва».
Активісти Революції гідності впевнені, що два роки на розслідування злочинів, скоєних режимом Януковича проти мирних учасників акції протесту, непробачно великий термін. «Незважаючи на те, що свою головну мету Майдан виконав — зніс диктаторський режим Януковича та його банду, судова система України ще й досі не змінилася, — вважає Олександр Аронець, активіст подій на Майдані, екс-депутат Київради. — Євроінтеграція та люстрація в Україні не відбулися у тому обсязі, як цього вимагав народ. Правоохоронна система так і не стала працювати прозоро. Саме з цієї причини чиновників часів Януковича відпускають з-під варти, а в тюрму нерідко сідають як колишні активісти Майдану, так і учасники АТО на Донбасі...» Солідарний з активістом Майдану і виконавчий директор центру громадських відносин Євген Магда, який упевнений, що питання розслідування злочинів проти активістів Майдану ще тривалий час буде залишитися дуже гострим.
У справі про розслідування злочинів під час Євромайдану проходять 276 осіб Сергій Горбанюк. Про це також повідомив учора. За його словами, шоста частина із них — високопоставлені чиновники, у тому числі екс-Президент, колишні керівники адміністрацій.