В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Швидка їжа — удар по печінці. (з сайта intern.su.)
Печінка — особливий орган людського організму. Вона виконує майже 400 важливих функцій, недаремно її називають живою лабораторією. Основні функції печінки — захисна, знешкоджувальна, жовчоутворювальна і кровотворна. За хвилину через 1 грам печінкової тканини проходить 0,85 мілілітрів крові, а протягом години вся кров кілька разів прокачується і фільтрується через синусоїдальні капіляри печінки. Синтез жовчі — особливо важлива функція печінки. Жовч допомагає засвоювати з їжі корисні речовини і виводити кінцеві продукти обміну, скажімо — білірубін, а також токсини, залишки лікарських препаратів. Таке навантаження під силу лише здоровому органу. Тому печінку слід постійно підтримувати та оздоровлювати.
Тибетська медицина називає печінку найголовнішою царицею і вважає проблеми з нею причиною всіх недуг. Збій у її роботі призводить до дисбалансу слизу, жовчі й газів в організмі. Коли печінка нездорова, її клітини не здатні перетворювати кров у форму, яку може засвоювати організм, відтак усі органи і системи не отримують достатньої кількості поживних речовин.
Печінка подібна до губки. У здоровому стані вона чиста, пружна й еластична. Натомість ослаблений орган схожий на стару мочалку, наповнену густою, липкою й отруйною масою. Відтак він втрачає еластичність і збільшується в розмірах. Такий фільтр не здатний нейтралізувати шкідливі речовини — йому самому потрібна допомога.
Медики нагадують: порушення функцій печінки — першопричина всіх алергійних захворювань, а також недуг шкіри і слизових оболонок, проблем зі сполучними тканинами. Тому, допомагаючи печінці, ми підтримуємо весь організм.
Печінка страждає, коли її перевантажують наїдками і напоями. Тож період свят, із його традиційними застіллями, — велике навантаження і випробування для неї. Їжа з фаст-фуду, жирні, смажені, копчені страви, салати з майонезами, креми і тістечка, солоне і гостре — все це відчутно позначається на здоров’ї печінки.
Тож, якщо на вас чекає рясне застілля, якого не можете оминути, варто підготувати до нього свою «лабораторію». В який спосіб? Бодай за тиждень до святкувань щодня на голодний шлунок спробуйте випивати столову ложку оливкової олії. Запивати її слід теплою кип’яченою водою. Корисний для печінки чай із деревію. Стане у пригоді і розторопша. Ця трава добре поглинає токсини і відновлює печінку. Можна розмолоти сушену розторопшу у кавомолці — так її зручніше вживати. Не забувайте про жовчогінні трави. Ними є польовий хвощ, полин, коріння або листя кульбаби, подрібнена шипшина, лепеха, м’ята, безсмертник. Дві столові ложки цього збору необхідно залити склянкою окропу, настояти 15-20 хвилин і пити теплим. Це так званий печінковий чай. Тричі на день за одну годину до їжі приймайте спочатку одну чайну ложку подрібненої розторопші, запиваючи прохолодною водою. Потім випийте, не поспішаючи, півсклянки печінкового чаю.
Щоб почистити печінку після застіль, лікарі рекомендують пити сік моркви, яблука і буряка в пропорції 1:1. Саме при вживанні бурякового соку, в якому мінеральні речовини містяться переважно в лужних сполуках і гармонійній рівновазі, найбільш інтенсивно виділяється жовч. До того ж буряк і страви з нього мають проносну дію.
Для кращої роботи жовчних протоків фахівці рекомендують з’їдати щодня 2-3 яблука. Подібний ефект справляють настої безсмертника і шипшини.
Печінка любить фрукти, овочі і каші, зварені на воді. Частіше вживайте кефір і йогурт, нежирний сир. Найбільш раціональним лікарі називають харчування 4-6 разів на добу. Насичені прийоми їжі з великими перервами (особливо пізня вечеря) сприяють накопиченню жиру, провокують розвиток дискінезії жовчних шляхів та їх запалення.
Для відновлення печінки слід пити багато води та свіжі соки. А також уникати сухого клімату, сауни з сухою парою.
Раїса Мостовенко, лікар-інфекціоніст, завідуюча діагностичним відділенням дитячої лікарні «Охматдит»:
— Основна допомога, якої потребує наша печінка, — раціональне харчування і здоровий спосіб життя. На жаль, харчуємось ми переважно неправильно, не маємо достатнього рухового навантаження, діти багато сидять за комп’ютерами, мало бувають на свіжому повітрі, тамують голод швидкою їжею. І в студентські роки, коли організм активно розвивається, — на жаль, мало дбаємо про здоров’я. Все це призводить до змін у печінці. А в дорослому віці найбільше шкодить алкоголь, куріння, зловживання шкідливими продуктами і ліками.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>