Головний представницький орган кримських татар в окупованому Криму російська влада намагається офіційно оголосити поза законом. «Прокурор» Наталія Поклонська надала заяву до Верховного суду республіки для того, щоб визнати Меджліс кримсько-татарського народу екстремістською організацією. На думку ставлениці РФ, є численні факти, які свідчать про те, що активісти цієї організації займаються антидержавною діяльністю на території півострова.
«Однак після того, як юристи Меджлісу уважно вивчили цей документ, стало зрозуміло, що «прокурорську» позовну заяву не можна назвати офіційним документом, оскільки в ньому міститься велика кількість «помилок». По-перше, Поклонська «неправильно назвала нашу організацію «громадським об’єднанням», тоді як усім відомо, що насправді Меджліс — це виконавчий орган курултаю, вищий представницький повноважний орган кримськотатарського народу, — заявив перший заступник голови Меджлісу Наріман Джеляль. — По-друге, звинувачення в екстремістськiй діяльності не підтверджені фактами. Швидше навпаки, найактивніші представники Меджлісу страждають від неправомірних дій нинішньої влади півострова Крим».
Нагадаємо, що влада Криму з самого початку анексії півострова виступала з вимогою заборонити роботу Меджлісу в Криму. Трохи пізніше «прокурор» Наталія Поклонська звинуватила народних депутатів Мустафу Джемілєва та Рефата Чубарова у «шкідництві». Проти них були заведені кримінальні справи, а кільком лідерам Меджлісу офіційно було оголошено про заборону на в’їзд терміном на п’ять років на територію півострова. При цьому лідери Меджлісу були оголошені у федеральний і міжнародний розшук.
У прокуратурі окупованої РК заявили, що з вимогою про заборону діяльності Меджлісу в Криму до них звернулися п’ять кримськотатарських організацій. Їхня основна претензія — організація Меджлісом енергетичної та продуктової блокади Криму, а також заклики до повернення Криму Україні збройним шляхом. Після звернення Київський районний суд Сімферополя задовольнив клопотання слідства та заочно заарештував депутата Верховної Ради України Мустафу Джемілєва.
На чергові спроби дестабілізувати ситуацію в Криму намаганням заборонити Меджліс відреагувало МЗС України, нагадавши, що Автономна Республіка Крим була, є та залишається частиною суверенної України. Тому ті люди, які зараз входять до складу самопроголошеної влади півострова, неминуче понесуть заслужене покарання в порядку, встановленому законодавством України. В оприлюдненій офіційній заяві МЗС вимагає, щоб лідерам Меджлісу було відновлено безперешкодний в’їзд на рідну землю.
Кримський політолог Дмитро Омельчук упевнений, що у випадку, якщо діяльність Меджлісу все ж таки буде заборонена, це призведе до радикалізації кримських татар та загострення кримськотатарського питання на півострові.