Оригінальний проект, спрямований на боротьбу з корупцією, запровадила громадська спілка «Рада бізнесу Тернопілля». Називається він «Хто в цій хатині живе» і ставить за мету зацікавити пересічних громадян у викритті посадовців, чий рівень життя явно не відповідає задекларованим ними доходам. Своєрідними індикаторами при цьому мають бути фотографії приватних будинків, у яких проживають представники влади та органів самоврядування, керівники державних установ тощо.
Громадські активісти зазначають, що аж ніяк не закликають людей стежити за посадовцями і чиновниками чи втручатися в їхнє особисте життя, а пропонують лише показати життя цих публічних осіб, сфотографоване з-за меж їхньої території, аби не було проблем із законом. За три фотографії одного будинку (в різних ракурсах, а також із захопленням у кадр не лише будівлі, а й самого господаря — так, щоб його можна було впізнати) авторам світлин виплачуватимуть по 500 гривень, гарантуючи анонімність. Правда, лише після того, як волонтери громадської спілки перевірять і переконаються, що та чи інша «хатина» справді належить вказаній особі.
Відтак активісти планують створити своєрідний каталог приватних осель та їхніх власників і порівняти реальний рівень життя їх та їхніх родин із задекларованим. «І якщо родина посадовця, наприклад, має сукупний дохід у 100 тисяч гривень на рік і при цьому ніхто не займається і не займався бізнесом, а живуть у триповерховій єврохаті, то виникне чимало запитань, — каже член громадської спілки «Рада бізнесу Тернопілля» Віталій Сороколіт. — Журналісти нашої спілки нададуть їх посадовцям, а також прокуратурі, поліції і люстраційним органам. Усі факти також будуть оприлюднені для громади та внесені у відкриту базу даних «Wiki чиновника».
«Рада бізнесу Тернопілля» сподівається на багато цікавих фотографій, а відтак — і журналістських та кримінальних розслідувань.