Починаючи від учора і до кінця поточного тижня в Україні оголошено штормове попередження. Про це повідомляє Укргідрометцентр. «Похмура погода буде триматися в Україні не весь тиждень — на вихідні небо стане чистим та ясним. Проте майже до п’ятниці йтиме сильний дощ, але ближче до кінця тижня він повинен припинитися», — говорить «УМ» директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда.
За його словами, на більшості територій України, крім Криму, сходу і Приазов’я, очікується сильний вітер із поривами до 15-20 м/с, у Карпатах — до 24 м/с. У центрі й на Лівобережжі на дорогах ожеледиця. На сході — туман із видимістю 200-500 м. Як повідомлялося, у Києві сьогодні хмарно з проясненнями, без істотних опадів. Температура повітря вночі -1, -3 градуси, вдень +3, + 5 градусів. На заході хмарно, невеликий дощ, на Закарпатті — помірний дощ. Температура повітря вночі -1, + 6 градусів, удень +4,
+ 12 градусів. На півночі України хмарно з проясненнями, без істотних опадів, тільки в Житомирській області вдень невеликий дощ. Температура повітря вночі +1 ...- 8 градусів, удень -1, + 7 градусів. У центрі хмарно з проясненнями, без істотних опадів. Температура повітря вночі від 0 до -8 градусів, удень -1, + 6 градусів. На сході — мінлива хмарність, без опадів, вітер південний, 7-12 м/с. Температура повітря вночі -2, - 9 градусів, удень 0, + 5 градусів. На півдні — мінлива хмарність, без опадів, вітер південний, 7-12 м/с, місцями пориви 15-20 м/с. Температура повітря вночі +2, -6 градусів, удень +1, + 9 градусів.
Природоохоронці попереджають: багатьом українським населеним пунктам варто готуватися до «великої води». Рятувальники вже б’ють на сполох: через талі сніги вода в річках стрімко почала підніматись. І хоч на сьогодні рівень води не набагато знизився, ризик аварійної ситуації все ж досить великий. «Найбільший рівень вірогідності повені та підтоплення наразі на Закарпатті, Київщині та Одещині. Також у Житомирі побоюються за стан аварійної дамби на річці Тетерів», — розповідає «УМ» еколог Олександр Шаравара. За його словами, з приходом потепління в зону підтоплення потрапить 25% Києва. Це вся Оболонь, Троєщина, на Лівому березі — частково Осокорки, Позняки, Русанівка та всі дачні масиви уздовж Дніпра. Затопленню столиці сприятиме забудований Лівий берег міста і головне — Конча-Заспа з її гідронамивними ділянками. У цьому районі ширина заплави 7,5 км, але вона звужена так, що залишається тільки русло ріки — 750 м. Таким чином, у цій частині простір для проходження паводкових вод став вужче в 10 разів.