З інтервалом у кілька днів льодово-крижані брили наробили лиха в Полтаві. 69-річна пенсіонерка з міста Диканька самостійно поїхала до Полтави та померла в чужому місті майже миттєво після падіння їй на голову фатальної бурульки. Встановлювати особу загиблої та шукати зв’язок iз її родичами довелося правоохоронцям. Через кілька днів після цієї трагедії «швидка допомога» забрала на одній iз центральних вулиць Полтави ще одну травмовану жінку — 21-річну. Вона отримала травми голови, які також виявилися несумісними з життям, i померла, не приходячи до тями. Зараз щодо обох смертельних випадкiв правоохоронці відкрили кримінальні справи за статтею «Навмисне вбивство». «Посадові особи, які були повинні стежити за належним утриманням житлових будинків, але знехтували своїми обов’язками, понесуть кримінальну відповідальність», — заявив помічник начальника Київського РВ міліції в Полтавській області Володимир Пасько.
В Одесі бурульки поклали до лікарні трьох дорослих чоловіків. Найбільше постраждав 69-річний пенсіонер: величезна льодяна брила (медики впевнені, що вага крижаної глиби була не менше ніж 100 кілограмів) упала чоловікові на спину з висоти п’ятого поверху, пробивши легеню і зламавши шість ребер і ключицю.
Школяр у Кривому Розі постраждав унаслідок падіння з висоти третього поверху фатальної бурульки на голову. Хлопець отримав переломи кісток черепа та забій головного мозку. За його життя боролися медики Дніпропетровської обласної дитячої лікарні, куди доправили знепритомнiлого школяра. «Лікування хлопця триватиме ще як мінімум три тижні, після чого дитину чекає місяць реабілітаційних процедур, — розповів Володимир Агафонов, завідувач відділенням нейрохірургії ДОДЛ. — Життя дитини нині поза небезпекою».
Співробітники поліції Кривого Рогу порушили кримінальну справу за статтею 121 КК України («Умисне тяжке тілесне ушкодження»). Це означає, що батьки постраждалого хлопчика можуть розраховувати на отримання матеріальної компенсації. До речі, санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 8 років.
За словами правоохоронців, незважаючи на те, що подібні справи в суді, як правило, розглядають досить довго, шанс покарати недбайливих чиновників усе ж є. Наприклад, мешканка Херсона відсудила у міської мерії вісімдесят вісім тисяч гривень після того, як невдало впала на ковзанцi та поламала шийку стегна. За словами глави мандатної комісії Херсонської міськради Дмитра Ільченка, суд зобов’язав мерію знайти кошти на виплату постраждалій жінці компенсації, і цю вимогу задовольнили. Хоча судитися з чиновниками довелося кілька років.