У межах виконання вимог законодавства України про декомунізацію населеним пунктам анексованого півострова Крим та окупованим територіям на Донбасі також повернуть історичні назви. Як розповів керівник українського Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, через складну політичну ситуацію в нашій країні та тимчасову окупацію територій України російськими військами поки що ці назви будуть змінені тільки на географічних картах України та світу.
«Усе проходитиме в межах закону України про декомунізацію, який не робить винятків для тих територій нашої країни, які анексувала Росія, — пояснив Володимир В’ятрович. — Хоча можливостей провести громадські слухання з цього питання у Криму та на Донбасі ми поки що не маємо, історичні назви тамтешнім населеним пунктам будуть повернуті. Для багатьох людей така новина стане значною моральною підтримкою та вагомим доказом того, що Крим та Донбас мали споконвічно українське коріння».
Велику підтримку у цьому питанні активістам руху декомунізації України надали лідери Меджлісу кримськотатарського народу, а також незалежні історики-краєзнавці з різних міст. Ще наприкінці 2015 року уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що закон допоможе повернути історичну топономіку в Криму, а також відновить історичну справедливість на Донбасі. Крім усього іншого, це дозволить українцям краще орієнтуватися в історії розвитку та становлення України як незалежної держави. «Цілком достатньо того, що ці зміни знайдуть своє відображення на усіх світових картах, — упевнений Мустафа Джемілєв. — Ті фальшивки, що друкує та тиражує окупаційна влада Росії, мало кого зацікавлять за умов, що вся світова громадськість отримає достовірну інформацію».
Нагадаємо, що питання про повернення кримськотатарських назв населеним пунктам на Кримському півострові активісти Меджлісу вперше порушували ще п’ятнадцять років тому. Однак за весь цей час добитися деякого успіху їм вдалося тільки в Сімферополі, де відразу кільком центральним вулицям міста вдалося повернути історичні назви. Тепер же йдеться про масштабніші зміни.