У Франції за звинуваченням у контрабанді наркотиків залишаються під арештом відразу десять моряків з України.
На судні Carib Palm, яке прямувало з Колумбії до Польщі під прапором Молдови, митники при огляді знайшли 2,3 тонни кокаїну. Контрабанду іноземні правоохоронці виявили в машинному відділенні судна. Представник організації «Міжнародна співдружність моряків» повідомив, що екіпаж корабля очолював громадянин Грузії, обов’язки його помічника виконував чоловік, який сам родом із Туреччини, а от інші десятеро матросів є громадянами України та уродженцями Херсонщини. Найстаршому із затриманих моряків не так давно виповнилося 43 роки, а от наймолодшому — всього лише 23 роки. За словами правоохоронців iз Франції, знайдений вантаж наркотиків — рекордний за весь час їх служби. Слідство по цій резонансній справі може затягнутися на термін до п’яти років, а от українським морякам реально «світить» довічний термін ув’язнення.
На даний час усі моряки з судна Carib Palm перебувають під вартою у місті Ліллі. Згідно з рішенням Міжрегіональної дирекції юридичної поліції цього міста, всім затриманим на безкоштовній основі надає свої послуги адвокат, вони також забезпечені перекладачем та можливістю звернутися по допомогу до лікаря.
Тим часом представники українського консульства намагаються налагодити зв’язок з українськими моряками. Однак поки що тільки четверо наших співвітчизників пішли на контакт та погодилися відверто поспілкуватися з консулом. «Кримінальний процес, швидше за все, буде проходити у Франції, де кримінальний кодекс більш жорсткий до контрабандистів, що торгують наркотиками, — розповів консул України у Франції Олександр Плодістий. — Зараз ведеться слідство, встановлюється міра провини кожного з членів екіпажу злощасного судна».
Тим часом дружини заарештованих моряків стверджують, що їхні чоловіки нічого не знали про той вантаж контрабанди наркотиків, що був у машинному відділенні судна. «Мій чоловік був повідомлений лише про те, що йому належить перегнати це судно з Домініканської республіки до Європи, — розповіла Ольга Ковальова. – На рівні з усіма своїми товаришами він виконував на судні обов’язки старшого механіка та не мав ніякого відношення до нелегального вантажу».
Відомо, що всі українські моряки отримали роботу на судні Carib Palm через посередника, однак про те, хто є справжнім власником судна, їх не проінформували. За словами одного з керівників благодійного фонду допомоги морякам «Ассоль» Андрія Шевченка, зараз цього підприємця посилено розшукують, однак шанси на успіх не великі. Адже в подібних ситуаціях, коли йдеться про необхідність витратити тисячі доларів на надання правової допомоги морякам, навряд чи він захоче взяти на себе таку відповідальність добровільно.
Нагадаємо, що подібний інцидент з українськими моряками трапився у 2006 році, коли за обвинуваченням у контрабанді наркотиків затримали 39-річного капітана корабля «Бі Атлантік» Володимира Устименка, а також старшого помічника з цього ж судна 56-річого Юрія Датченка. Чоловіки три роки відсиділи в одній із найсуворіших в’язниць Венесуели. Пізніше їх обох екстрадували до України. Однак, за словами самих моряків, їх засудили незаконно, адже їх просто використали шахраї у своїй кримінальній схемі розповсюдження наркотиків.