У справі загибелі 13-річного рапіриста з Дніпропетровська Євгена Прокоп'єва, здається, поставлено крапку. Як «УМ» уже повідомляла, трагедія сталася у Харкові під час всеукраїнських змагань з фехтування. Смертельного удару завдав вихованець львівської школи, якого, до речі, одразу виключили зі списку потенційних винуватців НП. Уже тоді стало зрозуміло, що найвірогіднішою причиною нещасного випадку буде названо, швидше за все, професійне недбальство суддівської команди. Але для того, щоб довести цей факт, слідчому Дзержинської прокуратури Харкова Олексію Калині довелося витратити довгих півроку. Проте, наполегливо здолавши цю часову дистанцію, він поставив під сумнів доцільність проведення в Україні аналогічних змагань у принципі.
Його аргументи досить вагомі. У нас чомусь не прийнято (або, скажімо, не було прийнято до харківської НП) ретельно перевіряти амуніцію спортсменів безпосередньо перед боєм. Тобто цей відповідальний процес виконують на рівні простого запитання: «Ти готовий?». І поверхового огляду форми. Інструкція ж зобов'язує (і це виправдано з точки зору безпеки) виконати прискіпливу, поетапну перевірку найдрібніших деталей екіпіровки, оскільки кожна з них виконує свою захисну функцію. Євген же вийшов на бойову доріжку без так званого набочника, що взагалі вважається у даному виді спорту неприпустимим. Точніше, один із найосновніших елементів форми, який виготовляють із непробивної тканини (з такої роблять бронежилети), замінювала стара куртка. Але і в ній для зручності хлопець відрізав рукав. Увесь цей аматорський «прикид» зобов'язаний був помітити суддя (принаймні такі обов'язки покладають на нього правила проведення змагань), але цього не сталося. У результаті фехтувальник загинув, а сам арбітр потрапив під слідство за статтею «Халатне виконання службових обов'язків, що призвели до тяжких наслідків». Подібні провини караються законом до п'яти років позбавлення волі.
Свої висновки районна прокуратура вже надіслала Держкомспорту України та Комітету з фізкультури та спорту при Міністерстві освіти. Фахівці саме цих державних структур повинні переглянути, згідно з приписом, усю систему підготовки молодих фехтувальників і правила організації самих змагань. На думку слідчих, нинішній рівень матеріального забезпечення як спортсменів, так і їхніх турнірів, автоматично ставить під сумнів саму доцільність виходу рапіристів на бойову доріжку.