Минулого року Харківський завод імені Малишева відремонтував і відправив до армії більш ніж півсотні танків Т-80БВ та Т-64Б (б1). Випробування бойових машин проходило під контролем замовників, які лишилися задоволені проведеною модернізацією. Оновлення старих моделей стало можливим завдяки тому, що фахівці підприємства освоїли технологію регламентного ремонту більшості складових частин, включаючи двигуни. Розвиток заводу триватиме і далі. Як повідомив гендиректор Укроборонпрому Роман Романов, цього року концерн планує провести модернізацію потужностей кількох підрозділів харківського «танкограда», аби налагодити серійне виробництво нових танків «Оплот» і деталей для інших видів бронетехніки. Йдеться, зокрема, про ходову частину машин «Дозор» і БТР-4.
Повернувся до випуску і ремонту військової техніки також Харківський тракторний завод. «Наприкінці листопада на підприємство було поставлено три комплекти самохідних гаубиць типу «Гвоздика» для глибокої модернізації та «українізації», — повідомив Гендиректор ХТЗ Владислав Губін. — Тобто наше завдання — за максимально короткий термін позбутися залежності від російських комплектуючих».
Повністю відновити виробництво вітчизняних «самоходок» тут планують за два-три роки. Вони призначені для ураження відкритої і закритої живої сили противника, а також знищення вогневих засобів і військової техніки. ХТЗ планує також опрацювати карту постачальників, виробити новий технологічний процес, поміняти конструкторську документацію і замінити силові агрегати з російських на шведські.
Пожвавлення військового виробництва змусило підприємства масово повертати у свої цехи кваліфіковані кадри. Тільки завод імені Малишева прийняв на роботу минулого року понад 400 токарів, фрезерувальників, машиністів кранів, термістів, слюсарів та робітників інших спеціальностей. Узагалі харківські підприємства, що входять до складу Укроборонпрому, подали цього року до центру занятості 1088 вакансій. Укомплектувати вдалося лише 60 відсотків вільних місць.