Ще не відомі результати розслідування справи побиття ладижинського активіста та журналіста Андрія Скакодуба, який веде кількарічне протистояння з ТОВ «Вінницька птахофабрика», філією ПАТ «Миронівський хлібопродукт», звинувачуючи підприємство у забрудненні екології у самому місті та його околицях, а вже цими днями на ладижинському ринку двоє невідомих людей побили біля власної автівки активіста з села Четвертинівка Володимира Сухопару. Як раніше писала «УМ», нещодавно село Четвертинівка вийшло на безстрокову акцію протесту проти зведення на землях сільради чергової серії об’єктів «Вінницької птахофабрики». Одним із активістів і є Володимир Сухопара. Він виступ селян аргументував тим, що «заплановане будівництво другої черги об’єктів ТОВ «Вінницька птахофабрика» ущільнює промислову концентрацію екологічно небезпечних об’єктів у межах Тростянецького та Тульчинського районів».
На тій акції протесту, що розпочалась у листопаді, селяни заблокували транспортні шляхи як до села, так і до двох бригад пташників. Люди висловлювались категорично: вони не хочуть, щоб у їхньому селі будували майданчики для зберігання курячого посліду й очисні споруди для вирощування курчат-бройлерів. Крім того, на думку активістів, це будівництво загрожує екологічною катастрофою їхньому селу. Акцію селяни оголосили безстроковою. Однак керівництво підприємства вирішило залагодити конфлікт уже на третій день селянського бунту.
Нинішній постраждалий і був представником громади, котрий підписував меморандум про порозуміння з віце-президентом компанії МХП Максимом Писарєвим. У меморандумі йшлося, що незаконне будівництва без дозволу громади не вестиметься, буде відновлено родючий шар ґрунту і не буде вчинятись тиск на активістів, які брали участь у цій акції. Максим Писарєв завірив це своїм підписом за участю сільського голови Макухи, журналіста Андрія Скакодуба та інших активістів. Після цього ділянки, де мало бути будівництво, почали згортати.
Володимир Сухопара розповідає, що один із нападників був трохи вищим за іншого. Оскільки все сталось миттєво й неочікувано, активіст не встиг розгледіти обличчя «героїв». У результаті розбиту до кістки брову довелось зашивати.
«Я пов’язую це з нашим протестом щодо незаконного будівництва птахокомплексів у Четвертинівці, — висунув серйозні звинувачення Володимир Сухопара. — Відразу після цього інциденту, о 7-й ранку на базар заїхала та, об’їхавши його, поїхала геть машина служби охорони птахівництва. Я думаю, це не збіг обставин. І керівник служби охорони пташника заїхав, щоб перевірити роботу, яку він замовив щодо мене як активіста» .
Водночас активіст вирішив через газету звернутись до віце-президента компанії МХП Максима Писарєва зі «словами подяки» за дотримання підписаного меморандуму щодо непереслідування учасників акції та не вчинення на них тиску.
«Миронівський МХП порушив перемир’я. Тепер ми будемо більш згуртованими й захищатимемося, як можемо», — зауважує Володимир Сухопара.