Серед екзотичних плодів, які більшість із нас не те що не куштували, а й не бачили, є дивовижний фрукт — карамбола, або ж камрак, що нагадує собою п'ятикутну зірку, звідки й походить ця красива назва — зірка тропіків. Ви скажете, а навіщо нам про неї знати, якщо вона у нас не росте? Але ж сьогодні для нас відкриті всі дороги, а раптом одна з них приведе вас в екзотичну тропічну країну, і вам трапиться невідомий фрукт, а ви не знатимете, що воно й до чого? До того ж цього року українські виробники освоїли випуск безалкогольного напою з iнтригуючою назвою «Карамболь» на основі соку карамболи.
Отож у дикому стані карамбола — це дерево із сильно розгалуженою кроною або ж кущ висотою 5-12 м. Зустрічається в індонезійських лісах, часто росте в садах і парках у країнах Карибського басейну, у США, а також у країнах Південно-Східної Азії.
Карамбола любить вологий тропічний або ж субтропічний клімат. Може переносити незначне пониження температури, однак навіть при слабких заморозках рослина гине. В сухий сезон при недостатній кількості вологи дерева майже повністю скидають із себе листя, а під час цвітіння вкриваються дрібненькими рожевими чи бордовими квітками, які розпускаються на безлистих стеблах чи гілках.
На третій-четвертий рік на деревах з'являються чудові плоди — ягоди масою до 200 г, розміром від курячого яйця до великого апельсина яскраво-жовтого чи золотисто-жовтого забарвлення. Плід має 5 «ребер», витягнутих уздовж, що в поперечному розтині утворюють контури п'ятикутної зірки.
Плоди мають тонку, ніжну, майже прозору шкірочку і водянисту м'якоть (води більше 85 %) з приємним ароматом, кислі чи солодкі. У кислих плодів багато вітамину С, а також кальцію, магнію і фосфоу. Кислого смаку надає щавелева кислота, що міститься у плодах карамболи. В основному їх використовують для приготування салатів, соків, консервів, соусів, напоїв. Нестиглі плоди солять і маринують. Розрізняють 2 види карамболи: із солодкими і кислими плодами. Особливо цінують карамболу з кислими плодами.