З нового року для того, щоб зареєструвати фірму чи приватне підприємство, українцям не потрібно звертатися до Державної реєстраційної служби. Ці функції зможуть виконати будь-який нотаріус або органи місцевого самоврядування, а документи щодо держреєстрації мають подаватися в електронній формі, оскільки існуватиме єдиний електронний реєстр. Також відповідне право надається державним комунальним підприємствам на зразок «Будинку юстиції» в Одесі, де влаштовано централізоване надання адміністративних послуг. Передбачається, що перехідний період триватиме щонайбільше до 30 квітня 2016 року.
Цей закон підтримали 247 депутатів. Він також передбачає скасування адміністративного збору за реєстрацію осередків партій, громадських об’єднань, професійних спілок (а також внесення змін до відомостей про них) та благодійних організацій, постійно діючого третейського суду та символіки молодіжних і дитячих громадських об’єднань. Презентуючи закон, міністр юстиції заявив, що таким чином буде ліквідована Державна реєстраційна служба, створена у 2011 році для «перешкод при реєстрації та встановлення бюрократії».
Учора ж до порядку денного парламенту було внесено закон про Держслужбу, однак на момент, коли здавався номер, у депутатів до нього руки ще не дійшли. Втім Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, присутній на засіданні, попросив внести до закону правку, яка передбачає створення спеціального фонду, який дозволить збільшити зарплатню державним службовцям. «Джерелами надходження цього фонду є кошти ЄС та інших міжнародних донорів. Фонд формується винятково на прозорій основі. І порядок окремих категорій держслужбовців, які отримуватимуть підвищені зарплати, визначатиметься урядом», — зазначив Яценюк.
А ТИМ ЧАСОМ...
Народний депутат від БПП Олег Барна підготував проект постанови про відставку уряду Арсенія Яценюка й оголосив про збір підписів на підтримку своєї ініціативи. За його словами, його уже підтримали дев’ятеро депутатів (для винесення питання на голосування потрібно 150. — Авт.). Нагадаємо, що 12 грудня спливає термін імунітету для уряду і парламент вимагатиме звіту. Сам Арсеній Яценюк раніше заявив, що в разі його відставки проурядова фракція «Народний фронт» може вийти з коаліції, що загрожує достроковими парламентськими виборами.
А напередодні 15 депутатів із БПП оголосили про створення внутріфракційної групи для боротьби з корупцією та іншими злочинами чиновників. «Завдання цієї групи — контроль за корупційними діяннями як усередині парламентської фракції «Блоку Петра Порошенка», так і поза нею. Це і в діяльності правоохоронних органів, і в діяльності органів виконавчої влади, державних підприємств тощо», — зазначив один з ініціаторів групи, народний депутат Віктор Чумак.