Четвертий день енергетичної блокади Криму відзначився гучним звільненням. Заяву про відставку подав заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Діденко. Своє рішення чиновник мотивував тим, що не бачить причин для перегляду нині діючого контракту на постачання електроенергії на окупований півострів Крим.
Абсолютно протилежної точки зору дотримується лідер кримських татар Мустафа Джемілєв. Він упевнений, що необхідно скласти новий договір, причому в його створенні повинні взяти активну участь лідери кримськотатарського народу. Відомо, що на даний час представники Меджлісу домагаються не тільки звільнення політв’язнів у Криму та скасування заборони на в’їзд на територію півострова активістам опозиції. Вони також наполягають на створенні комісії, яка б розслідувала випадки викрадення та вбивства людей в Криму за політичними мотивами.
«В Україні йде війна, забезпечувати в таких умовах російських окупантів електроенергією — більш ніж нерозумно, — прокоментував ситуацію Мустафа Джемілєв. — Той договір, який діяв раніше, — це повний абсурд! Якщо жителям Криму необхідно отримувати електроенергію з материкової України, ціна для них повинна бути піднята в десять або навіть двадцять разів. Це буде адекватна міра у відповідь на те, що Росія підняла для України ціну на газ у кілька разів! Фактично, Україна зазнала збитків на суму понад дев’яносто мільйонів гривень через те, що деякі високоповажні чиновники просто «закрили очі» та не стали переглядати договір на постачання електроенергії до Криму».
За словами Мустафи Джемілєва, на півострові Крим виробляється близько 350 мегават електроенергії, а реально треба в три рази більше — понад 1000 мегават. В умовах дефіциту електрики цих потужностей вистачить лише для забезпечення потреб лікарень і шкіл. Хоча, як зазначила координатор Кримської польової місії з прав людини Ольга Скрипник, потужностей тих генераторів, які зараз працюють при кримських медичних установах, вистачає лише на забезпечення електрикою відділень реанімації та операційних. Решта приміщень — знеструмлені. Навіть якщо представники російського Міненерго швидко зорієнтуються і налагодять будівництво енергомоста з російської території в Крим через Керченську протоку, цей проект обійдеться Росії в астрономічну суму й може бути реалізований лише через декілька місяців. Заплатити доведеться набагато більшу суму, ніж та, яку експерти наразі пропонують закласти в проекті нового договору між нашою країною та Російською Федерацією на постачання електроенергії на півострів Крим iз території материкової України.
Директор iз питань інформації та зв’язків iз громадськістю від асоціації «Український ядерний форум» Ольга Кошарна спростувала чутки про можливі збої в роботі українських АЕС через пошкоджені електроопори в Криму. За її словами, зниження потужностей АЕС ніяк не вплине на безпеку їх експлуатації.
Бригада робітників уже приступила до ремонту однієї з бетонних електроопор №207, яка була пошкоджена 20 листопада. Після закінчення ремонту цієї лінії електропередачі, за словами першого заступника глави Чаплинської РДА Віталія Спожнікова, рішення про подачу електроенергії до Криму прийматиметься винятково представниками київської влади.