Нині на Яворівському полігоні українських солдатів вчать правильно надавати медичну допомогу військовослужбовці Канади. За словами Олега Брацюка, фельдшера медичної служби 30-ї окремої механізованої бригади, старшого сержанта Збройних сил України, саме канадський досвід найбільше підходить для української армії. Зокрема через те, що їхнє медичне навчання солдатів та комплектація аптечки найкраще підходять для бойових умов. У свою чергу, практичний досвід Канада отримала після воєнних дій в Афганістані.
«У канадській практиці існує чотири рівні медичної допомоги. Перша з них — навчання медичної допомоги так, щоб кожен солдат міг правильно її надати своєму товаришеві в бою, — розповів Аарон Мінклей, хірург, керівник медичної групи українсько-канадських навчань, майор збройних сил Канади. — Адже допомога протягом перших 10 хвилин після поранення може врятувати його життя. І саме цьому ми приділяємо найбільше уваги на тренінгах для українців».
У бойових умовах, окрім правильних навичок, знадобиться ще й аптечка. Тож на нещодавній дискусії у Львові «Запровадження в Збройних силах України медичної доктрини за стандартами НАТО. Досвід Канади» канадські інструктори продемонстрували, що вміщує їхня аптечка військового. З одного боку торбинки прикріплені всі засоби, які допомагають зупинити кровотечу. До прикладу — джгут, який потрібно застосувати впродовж перших 45 секунд. Медичний засіб влаштований так, що навіть поранений солдат може самотужки його накласти. Також в аптечці є засоби, що зупиняють кровотечу на тих ділянках тіла, для яких джгут просто не годиться. Для цього в іноземній аптечці є спеціальна марля.
«Якщо солдата поранено в грудну клітку і повітря рухається лише в одному напрямку, то таке поранення може призвести до того, що легені тріснуть, — продовжує канадський військовий хірург. — Для цього в аптечці військового є спецільний пластир, який кріпиться до грудної клітки. Завдяки цьому пристрою повітря може правильно циркулювати».
Нагадаємо, до 2020 року українська армія повинна перейти на стандарти НАТО. Медична доктрина, яку запроваджують, включає в себе три рівні надання допомоги пораненому. Перший — «платинова хвилина», коли поранений впродовж перших 10 хвилин повинен отримати домедичну допомогу. Другий — «золота година», коли за 60 хвилин солдата повинні евакуювати з поля бою. Третій рівень передбачає доправлення пораненого до госпіталю впродовж наступних шести годин.