На півдні України оголошена надзвичайна ситуація природного характеру. Спалах африканської чуми домашніх тварин за кілька днів швидко охопив відразу два великi регіони — Одещину та Миколаївщину.
Перша інформація про небезпечну хворобу надійшла з села Врадіївка, що у Миколаївській області. Там загинуло відразу двоє поросят двомісячного віку, як пізніше з’ясувалося, від африканської чуми. А через кілька днів на сполох забили на території Савранського району Одеської області в селі Кам’яне, де на одному з приватних фермерських господарств від африканської чуми загинула свиноматка. До Врадіївки в терміновому порядку виїхала група фахівців Державної ветфітослужби України, а також фахівці Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.
Як повідомили в прес-службі Держветфітослужби України, на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії швидко затвердили план заходів щодо ліквідації африканської чуми свиней. Карантинні обмеження введено на всіх територіях неблагополучних регіонів півдня України. Відомо, що заради профілактики небезпечного захворювання з неблагополучних фермерських господарств вилучать усіх тварин та відправлять на забій. Власники живності повинні отримати грошову компенсацію з бюджету.
Наразі мисливці проводять вибірковий відстріл диких кабанів, які можуть бути переносниками чуми свиней, навколо Врадіївки, що на Миколаївщині, а також у лісах на території Савранського району в Одеській області.
Раніше повідомлялося, що тільки за останні три місяці санітарна служба України витратила 45 мільйонів гривень на боротьбу та запобігання поширенню вірусу африканської чуми свиней. До цього року останній спалах небезпечної хвороби був зареєстрований на території України три роки тому. А за всі роки незалежності, включно до 2012 року, в фермерських господарствах на території нашої країни було зафіксовано всього лише 32 випадки зараження африканською чумою домашніх тварин.
За словами голови ветеринарної служби Олександра Вержиховського, раніше випадки зараження зустрічалися переважно в дикій природі, й тільки останнім часом заражатися стали домашні тварини. Це загрожує знищенням поголів’я як у великих господарствах, так і на приватних дворах. Приміром, на фермі в селі Калита Київської області довелося знищити більше шести тисяч тварин через спалах африканської чуми. Всього ж за три місяці поточного року від небезпечного вірусу постраждали фермерські господарства відразу семи регіонів України: Київської, Чернігівської, Рівненської, Житомирської, Сумської, Миколаївської та Одеської областей.