Проект готували вже давно, ще кілька років тому, але втілити його у життя вдалося лише восени цього року. Річ у тім, що такий завод — перший в Україні, отже отримання всіх необхідних дозволів та зведення приміщення тривало роками. Загалом завод обійшовся, з усією документацією та проектами, в 1 млн. 300 тис. євро. Найбільше, певна річ, вартувало спеціалізоване обладнання — 700 тисяч євро — яке виготовила на замовлення шведська фірма MRT System International AB. Обладнання складається з двох частин: перша — подрібнює лампи, а друга — «вилучає» ртуть. Також воно дає можливість окремо сортувати алюмінієві патрони, скло та люмінофор — речовину, яка світиться. Лінія з переробки повністю автоматизована, на ній працює лише дві людини. Президент компанії-виробника особисто приїхав на відкриття заводу.
Більшість коштів проекту було виділено грантом Євросоюзу, 11% потрібної суми заплатила міська рада, а незначну решту виділили з бюджету Люблінського муніципалітету.
Для того, аби завод запрацював на повну потужність, встановити обладнання недостатньо, треба налагодити ще збір використаних енергоефективних ламп.
Міська рада придбала два спеціальні мікроавтобуси, які переобладнали для перевезення небезпечних відходів. Львів’яни вже мають досвід збору використаних батарейок, тож активісти і влада сподіваються, що містяни не менш свідомо поставляться і до збору використаних ламп. До слова, львівські екологи порахували, що кожного року на сміттєзвалища області потрапляє 10 кг ртуті від енергоощадних ламп. Після відкриття переробної лінії експерти прогнозують, що ситуація зміниться. Наступним етапом роботи заводу стане переробка ртутних термометрів та інших побутових речей, що містять ртуть.