Цього тижня дирекція Личаківського цвинтаря розповіла про те, як ведуться роботи на кладовищі. Починаючи з 2008 року і по теперішній 2015, за словами директора установи Михайла Нагая, загалом було відновлено сім сотень поховань, з яких 73 могили — визначних українських діячів. До прикладу, цього року відреставрували монумент українському генію — Івановi Франку.
Минулого року працівникам музею-заповідника вдалось відремонтовати головну браму, що красується тут ще з кінця XIX століття. Не забувають у музеї і про поховання польських діячів: так, за три роки працівники ЛКП «Музей Личаківський цвинтар» навели порядок на майже трьох сотнях польських поховань. Зокрема, гробниці Стіллера Боніфаци — засновника курорту у місті Моршин, який також створив фундацію, що опікувалася вдовами та сиротами. Також відремонтували алеї поблизу могил польської письменниці Марії Конопніцкої, математика Стефана Банаха, архітектора, автора проекту Львівського оперного театру, Зигмунта Горголевського. Багато вдалося зробити завдяки спільному українсько-польському проекту «Збереження спільної культурної спадщини», в рамках якого українські та польські реставратори спільно працюють над відновленням могил на Личаківському кладовищі.
Наступного року в музеї планують відреставрувати каплицю родини Кісельків. У ній спочивають меценат та громадський діяч, власник пивоварні Кароль Кіселька та доктор Едвард Стжем’є Стройновський — засновник львівської станції невідкладної допомоги. В установі вже порахували, що реставрація коштуватиме 180 тисяч гривень.