Планують перекрити всі дороги, які ведуть iз території материкової України на окупований півострів. На думку активістів, окрім припинення поставок українських продуктів на півострів, необхідно припинити енергопостачання окупантів Криму. «Акція буде довгостроковою, адже ми налаштовані рішуче, — прокоментував ситуацію лідер кримськотатарського народу Рефат Чубаров. — Зупиняти й розвертати назад будем тільки великі вантажівки. Звичайні люди та легкові автомобілі будуть переміщатися вільно».
Окрім низки інших вимог, організатори блокади Криму чекають від окупантів звільнення українських політв’язнів. Як розповів лідер Меджлісу, за той час, поки триватиме блокада анексованої території, депутати Верховної Ради повинні скасувати закон про вільну економічну зону Криму. Також є пропозиція про те, щоб вільна економічна зона була оголошена на території Херсонщини.
У повідомленні, оприлюдненому активістами «Правого сектору» напередодні блокади, говориться про те, що такий захід повинен стати подвійним ударом як по московських інтересах, так і по нинішній корупційній системі, яка склалася в Україні.
Патріоти України висловили впевненість у тому, що деокупація Криму, а також звільнення територій Донбасу — неминучі.
Свою точку зору на проблему висловив і економічний експерт фонду «Майдан закордонних справ», кримчанин Юрій Смілянський. Він розповів, що обмежити постачання продовольства в Крим необхідно було ще в квітні минулого року, відразу ж після анексії. Адже, крім того, що Україна тепер фактично годує армію окупантів, мимоволі вона ще й сприяє збільшенню поставок продовольства безпосередньо до Російської Федерації. Це питання стало особливо важливим для росіян після того, як представники багатьох країн світу обмежили постачання продовольства в РФ після введення низки економічних санкцій.
Першу спробу блокувати проїзд вантажів до Криму зафіксували співробітники ФСБ Росії ще наприкінці червня поточного року. Після того як відразу в двох пунктах пропуску («Каланчак» та «Чаплинка») зупинили рух товарних фур, на Перекопському перешийку утворилася черга довжиною більше шести кілометрів. Тоді самі водії вантажівок підняли бунт, і вже незабаром рух відновився. Як тепер розвиватимуться події після блокади всіх доріг, що ведуть до Криму, — дізнаємося найближчим часом.
Нагадаємо, що зараз в’їхати на півострів можна на автомобілі через три контрольно-пропускні пункти («Чонгар», «Каланчак» та «Чаплинка»). А от залізничний транспорт на територію тимчасово окупованого півострова курсує через пункти «Херсон», «Вадим», «Новоолексіївка» та «Мелітополь».