На Херсонщині формується перший в Україні мусульманський батальйон, до складу якого ввійдуть представники кримськотатарського народу, а також чеченці, інгуші та азербайджанці.
Відомо, що незвичайний батальйон перебуватиме в підпорядкуванні Міністерства оборони України, а добровольцями до його лав уже записалося понад тисячу бійців різних національностей. Як повідомив уповноважений Президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, цей батальйон контролюватиме вантажі, що курсують через кордон між Кримом та материковою частиною України.
«Це доцільно, якщо на Херсонщині залишатимуться жити представники кримськотатарського народу, які змушені зараз покидати Крим через політичні мотиви, — заявив Мустафа Джемілєв. — По-перше, проживаючи разом, у своєму мовному та релігійному середовищі, ці люди не матимуть ризиків втратити свою національну ідентичність. Також у перспективі зможуть побудувати там національні школи та культові установи».
За словами голови Федерації кримськотатарських товариств Туреччини Унвера Сель, саме звернення з проханням про допомогу в створенні в Херсонській області мусульманського батальйону послужило підставою для проведення в Анкарі Конгресу кримських татар.
Створення мусульманського батальйону — завдання дуже важливе, якщо врахувати той факт, що досі оборона україно-російського кордону на Херсонщині проводилася, м’яко кажучи, в недостатньому обсязі. Так, народний депутат України Ігор Мосійчук протягом двох днів об’їжджав область із метою ознайомитися з системою оборони. Підсумком поїздки став висновок нардепа про те, що «губернатора» Херсонщини Андрія Путілова можна сміливо відправляти у відставку за саботаж у справі організації оборони області. На думку нардепа Мосійчука, Президент Петро Порошенко як Головнокомандувач разом з усім складом РНБО повинен негайно проінспектувати оборонні споруди на Херсонщині та зробити висновки. Солідарний iз ним і начальник УМВС на Херсонщині Ілля Ківа, який супроводжував нардепа у цій поїздці. Він заявив, що Андрій Путілов за рік свого перебування при владі не зробив нічого для посилення обороноздатності південного кордону України.
Відомо, що ще на початку літа Президент доручив Держприкордонслужбі включити кримських татар до складу групи прикордонників на пункті пропуску «Чонгар», на адміністративному кордоні з Кримом. Лише посилення обороноздатності південного регіону за рахунок співпраці з представниками братніх народів здатне змусити владу Росії стримати свої загарбницькі апетити. Відзначимо, що влада Росії в Криму вже встигла виступити з різкою критикою з приводу формування мусульманського батальйону. На думку російських чиновників, це для них небезпечно з тієї причини, що значно посилить присутність іноземних військових на російсько-українському кордоні на Херсонщині.