Детективна історія починалася як резонансна соціальна драма. До 48-річного жителя міста Люботин прийшли чиновники виконавчої служби, аби виселити його з будинку через невиплачену іпотеку. Суд, що розглядав цю справу, став на бік кредитора і виніс саме таке рішення.
Перспектива залишитися без даху над головою з дружиною та донькою вочевидь викликала в позичальника емоційний зрив і, замість того, щоб спакувати речі й піти, він відкрив вогонь по непроханих гостях із мисливського карабіна. У результаті двоє чиновників загинули на місці, а третій iз тяжкими пораненнями потрапив до лікарні. Сам «мисливець», зрозумівши, що накоїв, швидко сів у власні «Жигулі» й рвонув із двору. Затримати його намагався дільничний міліціонер, який прийшов на подвір’я разом iз судовими виконавцями, але з того нічого не вийшло.
У районі селища Коротич на шляху втікача трапилася АЗС «ОККО». Там він узяв у заручники двох чоловіків і жінку, посадив їх до іномарки, яку захопив на стоянці (своя машина заглохла), дочекався цілого загону рятувальників, міліціонерів та співробітників СБУ й висунув їм ультиматум. На вимогу новоспеченого терориста правоохоронці повинні були забезпечити йому коридор і супровід для втечі на окуповану частину Донбасу й організувати особисту зустріч iз главою так званої «ДНР» Захарченком. Своїх бранців при цьому випускати він не збирався і через кілька годин перемовин із міліцією перевіз їх на заправну станцію, розташовану через дорогу.
Ці перемовини тривали кілька годин поспіль. Правоохоронці підключили до процесу психологів і спеціально підготовлених для таких випадків фахівців. Умовляли чоловіка здатися також дружина та донька, але той залишився непохитним. Увесь цей час траса Харків — Київ — Довжанський була перекрита для проїзду.
Розв’язка настала о 20.40 вечора після майже семигодинного «трилера», коли було прийнято рішення «зняти» неконтрольованого терориста задля безпеки оточуючих. «У результаті проведеної спецоперації стрілок був ліквідований снайпером через скло машини. Заручники не постраждали. Наразі з ними працюють психологи», — повідомив начальник обласного управління міліції Анатолій Дмитрієв.
Утім щасливою назвати таку розв’язку досить складно через не лише загибель людей, а й причину, що довела пересічного жителя провінційного містечка до повного відчаю. Як повідомив у соціальних мережах народний депутат Антон Геращенко, кредит у розмірі 21 тисячі доларів люботинець узяв у приватного позичальника ще в 2011 році. Виплатити зміг лише третину, а далі вступили в силу абсолютно кабальні для позичальника умови штрафних санкцій. У результаті сума, призначена судом до сплати, значно перевищила вартість і позики, і самого будинку. «Люботинський суд 19 лютого 2015 року виніс рішення про стягнення суми боргу, штрафів і пені у розмірі 800 тисяч гривень. При цьому позивач, за текстом рішення суду, хотів стягти більше 11 мільйонів гривень штрафу. Звісно, що договір іпотеки був кабальним і укладений в інтересах кредитора. Ціна займу — три загублені життя й одне покалічене. А також десятки убитих горем їхніх родичів», — зазначив Антон Геращенко. Враховуючи те, що таких боргових зобов’язань в Україні чимало, такі випадки можуть повторитися, особливо на тлі різкого зростання курсу долара та загального зниження рівня життя населення.