Ювілейний, 60-й, пісенний конкурс «Євробачення» цьогоріч проходив у Відні. До столиці Австрії завітали представники 27 країн, серед яких у фінал традиційно потрапили Австрія як переможниця минулорічного «Євробачення», а також країни-спонсори Великобританія, Іспанія, Італія, Німеччина, Франція і країна-дебютант Австралія.
Уперше за 12 років Україна не брала участі в конкурсі. «Багато причин, від економічних до політичних. Але коротка і чесна теза виглядає просто: не на часі. Не хочеться, «стиснувши зуби і через силу», проводити пісенний відбір, влаштовуючи «га-ля-ля» на національному каналі восени-взимку 2014-го», — пояснював свого часу цю відмову гендиректор Першого національного Зураб Аласанія. Він також висловив сподівання, що Україна знову візьме участь у конкурсі в 2016 році.
А тріумфував цьогоріч шведський співак Монс Зелмерлев. Йому, до речі, вдалося потрапити на «Євробачення» лише з третьої спроби. Раніше виконавець намагався пройти відбіркові тури у 2007 і 2009 роках, але невдало. Нині ж його композиція Heroes («Герої») набрала 365 балів, на 62 бали обігнавши пісню росіянки Поліни Гагаріної A Million Voices («Мільйон голосів»). «Я думаю, що ми всі — герої незалежно від того, хто ми є, кого ми любимо або у що ми віримо, і я думаю, що ми повинні постояти за більш слабких у суспільстві та зробити їх сильнішими», — наголосив Зелмерлев після своєї перемоги.
Пісня російської співачки Поліни Гагаріної теж знайшла своїх прихильників, однак для перемоги голосів не вистачило. «В інший час і на іншому музичному конкурсі Поліна Гагаріна зі своєю баладою «Мільйон голосів» була би фавориткою та ймовірним кандидатом на перемогу. Але коли представниця Росії на цьогорічному «Євробаченні» співає про об’єднання, мир та гармонію, це викликає у Європи огиду. Особливо після того, як європейці весь минулий рік дивилися репортажі про бої між українськими урядовими військами і сепаратистами, яких підтримує Росія», — пояснила американська журналістка Карун Демір’я у колонці для газети «Вашингтон Пост».
Нашу Руслану, яка перемогла на «Євробаченні» 2004 року, також запрошували як гостю до австрійської столиці, проте вона відмовилася. Руслана обійшла Кончіту Вурст у рейтингу гостей, що виступали в національних фіналах «Євробачення». «Ми були запрошені, але мені здалося, що Україну треба по-інакшому представляти. Якби я їхала сама по собі, я була б у Відні. Але не сьогодні, коли мені хочеться для України інших презентацій. Якщо ми не веземо новий альбом, не веземо нове шоу, від якого там у всіх щелепи попадають, значить, нам нема що там робити. Принаймні цього року», — прокоментувала артистка.
Жителі Швеції радісно зустріли шосту перемогу своєї країни у фіналі «Євробачення», яке вважається чи не найпопулярнішою подією року. Тисячі людей на площі Сергельс Торг у центрі Стокгольма з національними прапорами (які, до речі, мають, як і Україна, жовті та блакитні кольори) слідкували за подіями у Відні та раділи перемозі свого представника. Шведи уже встигли пообіцяти, що шоу в 2016 році буде «чарівним».