Із початку тижня вінницькі активісти оголосили про безстроковий мітинг біля міськради. Уже більше сорока тисяч підписів зібрали вінничани під зверненням до Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка та Президента України Петра Порошенка з вимогою не піднімати комунальні тарифи на послуги ЖКГ та ціни на енергоносії для населення. Така цифра прозвучала на останньому (17 травня) віче, що вже традиційно збирається у Вінниці на майдані Героїв Небесної сотні в найгостріші, суперечливі моменти. А наступного дня місцеві опозиціонери зібрали народ і вранці вийшли з пікетом під стіни Вінницької міської ради.
Кілька сотень мітингувальників вимагали того ж таки зниження тарифів на комунальні послуги й повернення безкоштовного проїзду в громадському транспорті.
Нагадаємо, що спочатку антитарифний протест на вотчині Президента вилився у вуличні акції, потім — у звернення сесії облради до керівництва країни. І от тепер уже близько двох тижнів вінничани збирають підписи та переходять у перманентний стан акцій протесту. Аби лише почули можновладці прохання подолян зробити тарифи економічно обґрунтованими та такими, що відповідатимуть реальним можливостям населення.
«Як можна прожити за пенсію в одну тисячу гривень, сплачуючи таку високу квартплату? Від цих тарифів хочеться плакати та кричати!» — такі закиди на адресу влади вже кілька днів поспіль лунають у Вінниці від різних небайдужих мешканців.
Щодо прийнятого звернення, то в ньому також висловлено прохання відновити право окремих категорій населення на пільговий проїзд у громадському транспорті. І у разі, якщо законопроект не переглянуть, то на початку червня вінничани обіцяли перекрити дорогу на столицю.
Усі останні віче не обходяться у Вінниці також без обурення лідерів громадської думки через утримання під вартою, що з 60 діб розтягнулось на п’ять місяців, молодого активіста Юрія Павленка-Хорта.
І хоча вінничани активно ставлять підписи під текстом звернення до Президента та Прем’єр-міністра й під час вуличних акцій, однак впевненості, що вони зможуть «докричатись» до київських пагорбів у них немає. Витоки рішення про підняття тарифів — в ухвалах Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, яку, до речі, Арсеній Яценюк запропонував ліквідувати. Тобто «винних» у піднятті тарифів не буде знайдено ніколи. Верховна Рада киватиме на уряд, Кабмін — на НКРЕКУ, а остання — на приховані від громадських очей вимоги МВФ.