11 травня посеред білого дня, близько тринадцятої години, у Вінниці прозвучала серія з 5-6 вибухів. У цей час на АЗС, що розташована неподалік Старогодського мосту через річку Південний Буг, загорілося пальне, язики полум’я сягали 10 метрів у висоту. Основною версією загоряння рятувальники та правоохоронці вважають порушення правил безпеки при використанні обладнання. Звуки вибухів було чути на відстані 4-5 кілометрів.
Як з’ясувалося, на автомобільному газонаповнювальному пункті ТОВ «Нафтогаз-2» під час заправки стаціонарних наземних цистерн (двох ємностей по 6 тонн) з автоцистерни (ємністю 30 тонн) зi зрідженим газом пропан-бутан стався розлив. Невідомо від чого розлитий газ загорівся, і територію площею 80 квадратних метрів охопило полум’я. Цистерна, в яку перекачували газ, вибухнула. Інша, в якій доправили пальне, залишилися ціла — в ній було ще 30 кубометрів газу.
У результаті пожежі 48-річний оператор автозаправної станції зазнав глибоких опіків 70% шкіри. Він госпіталізований до обласної лікарні ім. Пирогова. Медики оцінюють стан постраждалого як тяжкий.
Для гасіння вогню бригади рятувальників використовували всі засоби, зокрема й воду з Південного Бугу, добре, що берег річки — за п’ятдесят метрів від епіцентру загоряння. Погасили 10-метровий стовп полум’я рятувальники лише через три години. А в підземному сховищі полум’я бушувало до вечора. Вогонь знищив практично всю територію заправки. Дивним чином відносно вціліла автоцистерна. На ній розплавились колеса, фарба, але завдяки тому, що машину охолоджували водою, вдалось попередити її вибухання.
«Ліквідацією наслідків цієї надзвичайної події займалися 30 чоловік особового складу і було застосовано вiсiм пожежних машин. Інциденту було присвоєно другий номер складності» — зазначив помічник керівника ГУ ДСНС у Вінницькій області Олександр Кутовий.
Зауважимо, що вибух стався в досить густонаселеній, промисловій зоні міста, де неподалік розташована ще одна заправка. Хто видавав дозволи на будівництво їх власникам?
Спочатку вінницькі правоохоронці не виключали версію терористичного акту. Але буквально через кілька годин після вибуху сектор зв’язків із громадськістю УМВС України у Вінницькій області опублікував інформацію про відкриття кримінального провадження за статтею «порушення правил під час виконання робіт із підвищеною небезпекою». Слідчо-оперативна група міліції роботу продовжує, однак версія про «порушення правил безпеки» залишається основною. Винним загрожує штраф у розмірі від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів або обмеження волі до 3 років.