На дванадцятий день після трагічного землетрусу в Непалі український військово-транспортний літак Іл-76 таки спромігся вилетіти з аеропорту в Катманду разом із постраждалими від землетрусу. Крім 75 українських туристів, рятувальники прийняли на борт 11 іноземців, серед яких виявилося двоє поляків, двоє грузинів, француз і шестеро росіян, а також журналістiв та членiв експедиції. Ще одного українця, якого знайшли під завалами, лікарі не дозволили транспортувати, і він залишився в лікарні Катманду. Коли номер здавався до друку, стало відомо, що літак приземлився в Баку для дозаправки та відпочинку екіпажу, а в Борисполі його очікували після 22-ї години вечора.
Утiм і цього разу не обійшлося без пригод. Дозвіл на посадку в Катманду українська команда отримала на 16-ту годину, однак пілоти не змогли вчасно вилетіти з Делі. У ручному телефонному режимі вони випросили слот на 20-ту годину вечора, але в цей час в аеропорту вже була черга, тож Іл-76 довелося покружляти, доки пілоти отримали дозвіл на посадку.
Вивантаживши гуманітарну допомогу і взявши нарешті пасажирів на борт, літак узяв курс назад на Делі («УМ» учора писала, що військово-транспортний Іл-76 виявився заважким для злітної смуги Катманду, тому, щоб полегшити його тоннажність, пілоти взяли пального по мінімуму, щоб дозаправитися в індійській столиці). Але тут усіх чекав черговий неприємний сюрприз: після приземлення пілоти виявили, що одне з коліс літака пробите, і його довелося терміново міняти. А стомлені очікуванням журналісти, пасажири і сам головний рятувальник Зорян Шкіряк зустрічали ранок, розлігшись на злітній смузі під крилами літака.
Ця ситуація знову викликала шквал дотепів у соціальних мережах. «Зорян Шкiряк, я переконаний, що з журналістами за ці дні ви стали справжніми друзями. Тепер будете зустрічатись, згадувати рятувальний рейс... Тож пропоную зробити сценарій. Радянський фільм «Екіпаж» за драматургією явно програє. Це буде успішний комерційний проект, тільки краще доручити зйомки американцям, а то мало чого статися може. Ви ж сьогодні прилетите?» — написав у «Фейсбуці» журналіст Віктор Уколов. Цікаво, що сам Шкіряк, доти активний у соцмережах, за весь цей час жодним словом не обмовився про проблеми з евакуацією. Натомість на його сторінці розгорнулася ціла кампанія з відбілювання іміджу політика.
Водночас Комітет Верховної Ради щодо запобігання корупції уже звернувся до Кабміну з вимогою провести службове розслідування за результатами цієї «рятувальної операції» і дати оцінку діям Зоряна Шкіряка. «Кабмін має надати повний список усіх витрат і назвати суму, яка була витрачена в результаті. А також назвати імена тих, хто планував такий формат евакуації і хто понесе відповідальність», — зазначив у соцмережах народний депутат Борислав Береза. Результати розслідування уряд має оприлюднити протягом місяця.