Представники німецького благодійного фонду GIZ, коштом яких було зведене під Харковом модульне містечко для біженців iз Донбасу, взялися за реалізацію в регіоні ще одного проекту. Цього разу вони зацікавилися «замороженими» будівельними об’єктами на території регіону. На їхню думку, транзитні будиночки добре виконують функцію тимчасового житла, але для того, щоб люди прижилися на новому місці, їм потрібні більш комфортабельні квартири.
Чиновники мерії та облдержадміністрації вже знайшли кілька прийнятних споруд у Московському і Орджонікідзенському районах Харкова, а також у містах Лозова та Куп’янськ. Ідеться про колишні територіальні центри, недобудовані гуртожитки і житлові багатоповерхівки. При виборі об’єктів управлінці намагалися врахувати не лише розвинену інфраструктуру територій, а й перспективу працевлаштування переселенців. «Поки що представники фонду приїздили з ознайомчим візитом. Вони оглянули винятково об’єкти з високим ступенем готовності, які можна було б «запустити» вже цього року. Будівництво на рівні котловану і старі будівлі їх не цікавлять. Ще одна умова — споруди повинні мати державну або комунальну форму власності», — повідомив заступник голови облдержадміністрації Вадим Глушко.
За офіційними даними, лише у Харкові перебуває близько 150 тисяч переселенців із зони АТО. Це фактично 10 відсотків усього населення міста. У модульному містечку, збудованому німецькими благодійниками, проживає лише 370 людей, і далеко не всі вони затримуються надовго: одні вселяються, інші від’їжджають на батьківщину. Однак кількість їх не меншає: за словами волонтерів, до Харкова менше приїжджають біженці із зони АТО, але натомість обласний центр для постійного міста проживання все частіше обирають люди, які повертаються в Україну з Росії.