Буккросинг, суть якого полягає в безкоштовному обміні книгами, все більше набуває популярності в столиці. «УМ» свого часу писала і про унікальну книгарню Майдану, і про появу книжкових шафок у парку Шевченка. «Я займався буккросингом ще тоді, коли не знав цього слова. Постійно беру в когось книжки, потім забуваю, в кого взяв, потім хтось приходить у гості й бере на тиждень те, що я ще не дочитав, потім зникає назавжди, потім я забуваю, хто що взяв, і книжки мандрують собі далі... Бо життя — це круговерть усього в усьому, треба до цього звикнути і заспокоїтись», — пояснює «УМ» популярність цієї ідеї відомий поет Артем Полєжака.
І ось КП «Київський метрополітен» теж вирішив започаткувати власну вільну бібліотеку. Відсьогодні, побачивши спеціальні полички, кожен охочий може взяти звідти книгу, залишивши натомість свою. «Започаткувати буккросинг у метро нас надихнув «Книжковий арсенал». Нас порадував такий інтерес людей до книги. І ми подумали, що буде непогано, якщо люди захочуть обмінюватися прочитаними книжками. До того ж метро — це той майданчик, де читати зручно», — повідомили у прес-службі підземки.
Перші полички з книгами з’явилися сьогодні на станціях «Золоті ворота» та «Політехнічний інститут». Такий вибір не випадковий. Як зазначає прес-служба метро, на «Політесі» дуже багато студентів, які, як відомо, читають найбільше, а «Золоті ворота» — це ніби «культурна столиця метро», де багато людей призначають зустрічі й чекають один одного, проводять на станції немало часу.
Ця ідея уже викликала неабиякий інтерес у киян. «Буккросинг — цікава і потрібна річ, коли люди обмінюються книжками. Хочу зазначити, що організатори пунктів буккросингу повинні подбати про постійну наявність інструкції. Адже є постійна інструкція, як користуватися метро, чи інструкція, як переходити дорогу. Так і успіх буккросингу залежить від маленького, але постійного нагадування: «Люди! Беріть вільно книжку, яка вам сподобалася, але на її місце поставте іншу книжку, таку ж цікаву!». Адже сенс буккросингу полягає в тому, щоб обміняти цікаву книжку, яку вже прочитав, на цікаву книжку, яку хочеш прочитати!» — ділиться з «УМ» дитяча письменниця Лариса Ніцой.
Наразі полички заставлено книжками, які принесли самі працівники метро. «Наші працівники принесли з дому класику, словники, хто — Гюго, хто — Шевченка, журнали і навіть дитячу літературу. Всього — більше 50 книжок», — зазначили у прес-службі підземки. Окрім цього, з 29 квітня і впродовж двох місяців у вестибюлі станції «Золоті ворота» триватиме фотовиставка «Підземне київське читання». В експозиції представлено знімки людей за читанням у метро.