Шахтарський з’їзд, який розпочався у столиці у вівторок, продовжився учора велелюдними мітингами самих шахтарів, які кількатисячною колоною «навідалися в гості» до адміністрації Президента, Кабінету Міністрів та інших державних адміністративних будівель. «Дуже шкода, що Президент та Прем’єр-міністр проігнорували такий потужний шахтарський форум. Тому робота з’їзду насправді не припиняється, а продовжиться під стінами Кабінету Міністрів України та Адміністрації Президента України. Шахтарі ухвалили рішення готуватися до страйків та зупинки підприємств, якщо їхні вимоги не почують», — повідомив напередодні голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.
Наміри шахтарів, які прийшли передати свої вимоги керівництву держави, і справді були рішучими. Біля адміністрації Президента вони прорвали кордон міліції і впритул наблизилися до будівлі, привертаючи увагу стуком касок і порожніх пляшок. Згодом до протестувальників вийшов перший заступник голови АП Віталій Ковальчук, який запропонував створити робочу групу для проведення переговорів, щоправда — без участі Петра Порошенка, зустрічі з яким добивалися гірники. «На жаль, Президента сьогодні в Україні немає. Наскільки мені відомо, він перебуває з візитом у Франції, а вчора на з’їзд він також не прийшов. Шахтарі хотіли б почути думку Президента, чи потрібна Україні вугільна промисловість, чи потрібна Україні безпека. Ми не почули відповіді на це від жодного з керівників країни», — повідомив заступник голови Незалежної профспілки гірників України Анатолій Акімочкін.
Нагадаємо, що в постанові з’їзду, прийнятій напередодні, є вимога до Президента України про відставку міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина, а також скликання засідання РНБО, на якому мають бути вироблені заходи з врегулювання кризової ситуації у вугільній галузі. У постанові з’їзду також міститься звернення про внесення змін до держбюджету України, в якому повинно бути передбачено необхідну кількість витрат на держпідтримку галузі. У разі повного ігнорування постанови з’їзду шахтарі мають намір підготувати і провести загальноукраїнські страйки. «Демчишин заявив, що до кінця року він хоче закрити 12 шахт і більше 13 тисяч людей викинути на вулицю. Він прийшов із бізнесу Президента і вважає, що можна на людей плювати», — заявив в ефірі «Магнолії-ТВ» Михайло Волинець.
До речі, на засіданні Кабінету Міністрів, яке відбувалося учора, планувалося затвердити ліквідацію трьох вуглевидобувних підприємств — відокремленого підрозділу шахти «Родинська» ДП «Красноармійськвугілля» (Донецька область), шахти «Зарічна» ДП «Львіввугілля» та шахти «Нововолинська» ДП «Волинськвугілля». Утім на момент, коли номер здавався до друку, жодної інформації про розгляд цього питання не було.