Днями потрібно було пригостити гостей солодким. Щоб не було у господині зайвих турбот, для міста не проблема — можна побалувати всіх смачним улюбленим тортом відомого виробника. Втім «кусюча» ціна — 130—200 грн. за кілограмову смакоту змусила витратити з півгодини часу, а не гроші. До того ж, у холодильнику вже були вершкове масло, маргарин і ексклюзивний вершковий сир із козиного молока; а в записнику — невипробуваний рецепт сирника по-німецьки («УМ» за 15.04.2015 р.). У переписі приготування був ванільний пудинг, якого серед домашніх припасів не виявилося. Але сирник вдався на славу. Бо у всезнаючому інтернеті на кулінарних сайтах я дуже швидко знайшла, чим можна замінити цей складник. Як і подібні в інших рецептах — порошки киселю і для печива. Ця інформація може знадобитися багатьом.
Проблема браку потрібного пакетика майже автоматично зникає, якщо знати лише склад вмісту магазинного товару з написом «Ванільний пудинг». Це, як правило, кукурудзяний крохмаль, картопляний крохмаль, сіль, ароматизатор, фарбник. Отже, замінити магазинний пудинг можна просто крохмалем (краще кукурудзяним, хоча можна й картопляним), дещицею солі, якщо є потреба — додавши краплину ароматизатора і грам фарбника.
Пакетований магазинний кисіль — це, у першу чергу, цукор, картопляний крохмаль, регулятор кислотності, лимонна кислота та відповідний назві ароматизатор і барвник. Усі складники можна змішати вдома.
Порошок-розпушувач для випічки вдома власноруч можна приготувати за таким рецептом: змішати чайну ложку з верхом соди з чайною ложкою лимонної кислоти і додати 4 чайні ложки борошна. Все ретельно перемішати — і кондитерський порошок готовий.
Якщо печете часто, можна одночасно приготувати розпушувач на кілька разів за таким рецептом. Беремо 3 чайні ложки лимонної кислоти, по 5 чайних ложок соди і борошна та 7 чайних ложок крохмалю. Все треба ретельно перемішати. Використовувати слід за таким принципом: у рецептах, як правило, йдеться про пакетик 18г, а це неповна столова ложка або 2 чайні ложки без верху.
У чудовій книжці угорських рецептів, перекладених російською,«500 видів домашнього печива», яку видали в Ужгороді у 1990-х, знаходимо такий рецепт «Порошку для печива»: господиня має змішати 5 г харчової соди, 12 г борошна і 3 г лимонної кислоти. Ця маса — як вміст одного пакетика, який варто додавати у процесі приготування до 500 г борошна. Якщо у рецепті випічки більше чи менше борошна — відповідно, треба пропорційно збільшувати чи зменшувати масу домашньої суміші для розпушування тіста.
Між іншим, майже антикварну книжку «500 видів домашнього печива» кілька років тому я задешево купила у Львові на риночку старої друкованої продукції біля пам’ятника Івана Федорова. А якась добра людина її зміст виклала в інтернеті. Тож усі рецепти можна знайти за посиланням — http://www.e-reading.club/book.php?book=147868.