У знаменитому херсонському заповіднику «Асканія-Нова» — поповнення. На Великодні свята у пари одного з найрідкісніших у світі видів оленів Давида народилося оленятко. Директор заповідника Віктор Гавриленко з радістю відзначив, що малюк народився здоровим, і дуже швидко набирає вагу.
Як відомо, олень Давида (його ще називають «милу») в дикій природі не зустрічається, а зберігся лише в умовах неволі. «На Херсонщину олені Давида переїхали жити з території Китаю майже сто років тому. В умовах утримання у вольєрах, самки за все своє життя виношують не більше двох-трьох дитинчат. Від інших оленів цей вид відрізняється особливою лякливістю, тож ми переводимо малюків на штучне вигодовування. Як відомо, самці оленів можуть проявляти агресивність — це особливість абсолютно всіх видів парнокопитних. Однак завдяки ласці та любові співробітників заповідника наші олені Давида відрізняються доброзичливою вдачею — вони можуть підходити дуже близько до відвідувачів, брати з рук гостинці. Тому познайомитися з цими дивовижно гарними та рідкісними тваринами та їхніми малюками можуть усі відвідувачі зоопарку», — розповіла «УМ» учений секретар заповідника «Асканія-Нова» Наталія Корінець.
За словами пані Наталі, на території заповідника в окремому закритому вольєрі нині живе більше десяти оленів Давида. Умови їхнього проживання настільки хороші, що проблем з отриманням потомства немає. Навпаки, ще й з іншими поділитися можна — так, оленя, що народився в «Асканії-Новій» торік, продали колегам у Харківський зоопарк. Приблизна вартість одного оленя Давида становить 10-12 тисяч гривень. Усі ці кошти поповнюють спеціальний фонд, створений при Асканійському заповіднику, звідки витрачаються на закупівлю кормів, проведення ремонтних робіт, а також енергоресурси.
УНІКУМИ
Заповідник «Асканія-Нова» досить часто відвідують несподівані «гості». Так, на Благовіщення тут приземлився відомий фахівцям усього світу журавель Ахья-4. Орнітологи свого часу навіть порівняли цього птаха з автогонщиками «Формули-1» за здатність надзвичайно швидко долати великі відстані.
Як зазначає спеціальний сайт, присвячений життю цього птаха, журавель прилетів до нас з Ефіопії. Як відомо, ще в 2013 році естонські орнітологи одягли на його ногу GPS-передавач, що працює на сонячних батареях. Вiдтодi той, хто любить птахів, може спостерігати за життям та мандрами Ахья-4 у режимі онлайн. У «Асканії-Новiй» журавель набереться сил, щоб продовжити подорож країнами Європи.