Другий день Великодніх свят для львів’ян, у першу чергу, характеризується відзначенням традиції «обливаного понеділка». В українській культурі цей звичай символізує обряд «очищення», але в теперішні часи він перетворився на підліткову розвагу, часто на межі з хуліганством. Бо дітлашня, яка в цей день гасає центром міста з пляшками чи відрами, обливає не лише один одного, а й перехожих, причому в той момент, коли ті цього зовсім не чекають. Особливо популярною атракція стала кілька років тому, коли від «обливаної традиції» постраждали чимало перехожих, а найбільше — юних дівчат.
Вiдтодi міська влада намагалася знайти спосіб, щоб ввести святкування в цивілізовані рамки. Спочатку обливатися пропонували лише в музеї «Шевченківський гай», але це не дало особливого ефекту, бо на площі Ринок біля фонтанів iз водою все одно юрмилися «обливальники». А якщо є вода і азарт — будуть і нові «жертви». Тож міській владі довелося змиритися і визнати центр міста «мокрою зоною». Втім — тут же «обливальникам» запропонували нові правила гри. «Завжди після свят у понеділок було велике обливання. Як правило, у Львові воно часто було спонтанне, з багатьма емоціями. Інколи вони переходили за край. Тому ми вирішили це все організувати. Є Ратуша, периметр — це офіційнi периметри, де можна сьогодні обливатись», — зазначив міський голова Андрій Садовий.
Тож цього року до 12-ї години, коли розпочалося дійство, центр Львова був готовий до обливання. «Львівводоканал» встановив спеціальні гідранти, де можна було набрати води, усім охочим роздавали пляшки та пакети з водою, встановили дві пересувні вежі та сушки для волосся, а зупинку трамваю перенесли на одну вище. За дійством спостерігала «Муніципальна дружина», яка локалізовувала периметр свята.
Утiм емоцій вистачило для всіх. Баталії тривали до шостої вечора. Ті, хто ризикнув перетнути межу, мокрими ставали вже за кілька хвилин. Учасники навіть влаштували забаву з обливанням, схожу на козацьку «стінка на стінку». Але все було добровільно — глядачі, які не бажали долучатися до традиції і трималися на відстані, були убезпечені від прикрих несподіванок.